Jak wykonać samolot z papieru - najprostszy sposób

Poradnik dodany przez: Bastek9
5643 0

Origami to jedna z metod, która pozwala na samodzielne wykonywanie prostych zabawek. Choć obecnie można znaleźć wiele gotowych samolotów, to jednak warto wiedzieć jak zrobić samolot z papieru. Ponadto jest to zabawa dla dzieci, która daje radość zarówno w czasie wykonywania, jak i podczas późniejszych prób latania samolotu.
Do tego celu wystarczy jedynie kartka A4. Wybierając papier należy pamiętać, by nie był on zbyt cienki, ponieważ musi zachować kształt po złożeniach.
Kartkę A4 należy zgiąć na pół, tak aby podzielić krótszy bok. Następnie należy zagiąć rogi z jednej strony tak, aby zaginały się na zewnątrz pierwotnego zgięcia. Następnie powtarzamy zgięcie na zewnątrz w taki sposób, aby nadal nie wychodziło ono poza wcześniejsze złożenia. Trzecie złożenie polega na zgięciu całej górnej krawędzi tak, aby przylegała ona do dolnej. Samolot z papieru jest gotowy. Teraz wystarczy nieco rozłożyć go w taki sposób, aby zwiększyć powierzchnię nośną, wtedy będzie latał dłużej. Można również zrezygnować z tego punktu - wtedy lot samolotu będzie krótszy, ale szybszy. Wykonując tego typu diy należy pamiętać, aby utrzymywać prosty "dziób" samolotu, ponieważ przy kolejnych zgięciach może on ulec spłaszczeniu, co zazwyczaj niezbyt dobrze wpływa na późniejsze latanie, a ponadto wygląda niezbyt estetycznie.
Warto jest taki prosty samolot z papieru poddawać różnego rodzaju modyfikacjom. Taka zabawa dla dzieci służy kreatywności i sprzyja znajdowaniu skuteczniejszych rozwiązań. Podobnie zresztą jak wiele innych figur origami, których zadaniem jest utrzymywanie się przez pewien czas w ruchu. 

Do poradnika Jak wykonać samolot z papieru - najprostszy sposób przypisano następujące tagi:

origami samolot z papieru diy zabawa dla dzieci jak zrobić samolot z papieru

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać samolot z papieru - najprostszy sposób skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...