Jak wykorzystać dzikie rośliny - stokrotka

Poradnik dodany przez: Stenker
5611 0

Stokrotka łąkowa jest rośliną bardzo znaną i niezwykle często spotykaną. Choć mała, to naprawdę ładna i niemal zawsze wykorzystywana do tworzenia pięknych bukietów z polnych kwiatów. Nie wszyscy jednak są świadomi tego, że stokrotka może również wspaniale wpłynąć na nasze zdrowie.
Właściwości zdrowotne stokrotki nie są powszechnie znane, a to wielka szkoda, gdyż jest ona prawdziwą "bombą leczniczą". Warto więc dowiedzieć się o niej czegoś więcej, aby później móc sukcesywnie wykorzystywać tę wiedzę. W listkach stokrotki znajduje się ogromna ilość witaminy C, dzięki czemu nadają się one nie tylko do leczenia chorób, ale też do zapobiegania im. Napar z tych listków może też zastąpić zwykłe leki na trawienie, gdyż doskonale wpływa on na układ pokarmowy i pomaga zwalczać choroby żołądka. Świetnie też radzi sobie on z oczyszczaniem krwi. Jeśli zaś mamy problem z nerkami lub pęcherzem, również warto nazbierać sobie stokrotek – stanowią one fantastyczny sposób na zwalczanie takich dolegliwości. Rośliny te mają też bardzo dobry wpływ na układ oddechowy – jeżeli doskwiera nam katar, kaszel czy przeziębienie, możemy się nimi poratować. Ze stokrotek możemy także przygotować napar, z którego później robi się okłady doskonale pomagające w leczeniu siniaków czy przetarć. Warto też wspomnieć o możliwości zrobienia z tych kwiatków maści i maseczek na twarz, które świetnie wpłyną na cerę.
Jak widać, nasza mała, "całkiem zwyczajna" stokrotka kryje w sobie wiele zalet i leczniczych właściwości. Pamiętajmy o tym, kiedy będziemy poszukiwali naturalnego sposobu na doskwierającą nam dolegliwość – bardzo możliwe, że ten niezwykły kwiatek okaże się niezastąpiony w walce z nią i szybkim powrocie do zdrowia

Do poradnika Jak wykorzystać dzikie rośliny - stokrotka przypisano następujące tagi:

zdrowie stokrotka stokrotka łąkowa właściwości zdrowotne stokrotki leki na trawienie problem z nerkami

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać dzikie rośliny - stokrotka skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...