Jak zabezpieczyć ostrze ze stali węglowej

Poradnik dodany przez: Ekwipunek
31085 0

Kolejny poradnik z serii "Panie, zrób to sam" i tym razem także poradnik jest powiązany z tematyką survivalową. Dziś o tym, jak zabezpieczyć ostrze ze stali węglowej. Jeżeli martwicie się o rdze, to czas na zabezpieczenie noży przed korozją. Sposób jest prosty i przede wszystkim tani. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w ocet, kawę, rozpuszczalnik i trochę cierpliwości. 

Konserwacja noży może nie jest stuprocentowa ale bardzo dużo pomaga. Jeżeli chcecie aby wasz nóż służył wam w idealnym stanie jak najdłużej to polecamy ten sposób. A sama technika konserwacji noży określana jest jako "wymuszona patyna". Szerzej o tym oczywiście w poradniku. 

Sposób na zabezpieczenie noża możecie wykonać w domu albo na łonie natury, czyli tak jak my. Zobaczcie zatem jak wygląda zabezpieczenie noży przed korozją i co po kolei trzeba zrobić.

No niestety pod koniec nagrywania zdechła nam bateria ale na szczęście były zdjęcia z poprzedniej akcji, więc widać efekt końcowy :) No i pamiętajcie też aby dokładnie umyć ostrze pod bieżącą wodą. 

Do poradnika Jak zabezpieczyć ostrze ze stali węglowej przypisano następujące tagi:

survival ostrze ze stali węglowej zabezpieczenie ostrza zabezpieczenie noża konserwacja noży zabezpieczenie noży przed korozją

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zabezpieczyć ostrze ze stali węglowej skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...