Jak zacząć przygodę ze stolarstwem?

Poradnik dodany przez: kepamarzen_pl
9766 0

Zrób to sam, czyli tipy stolarskie dla każdego przedstawia pracownia stolarska „Kępa Marzeń”. Jak zacząć przygodę ze stolarstwem, stworzyć własny warsztat i poznać tajniki pracy z drewnem – oto kilka książek, które przydadzą się w biblioteczce każdego pasjonata stolarstwa.

Pierwszą prezentowaną pozycją jest „Drewno moje hobby” napisanej przez Janusza Polańskiego. dotyczy ona przede wszystkim stolarstwa tradycyjnego, przy użyciu narzędzi ręcznych i elektronarzędzi występujących w latach 80., wtedy bowiem została wydana ta książka.

Kolejną pozycją pozwalającą na zorientowanie się w gatunkach drewna wykorzystywanego w warsztacie jest „Atlas drewna”. Pozwala on na poznanie właściwości poszczególnych gatunków drewna, w jaki sposób się ono zachowuje i do czego może być wykorzystywane.

„Praca w drewnie” to książka będąca pracą stolarzy-artystów i rzemieślników z Francji i Hiszpanii dająca bardzo kompleksową wiedzę dotyczącą stolarstwa, nie tylko dotyczącą jego właściwości i technik stolarskich, ale też jego konserwacji, działań chemicznych na drewnie i wszelkich innych procesów, które można wykonać w swoim warsztacie.

I ostatnia pozycja, czyli książka „Sekretne życie drzew”, która pozwala na poznanie dogłębnie tajemnic związanych z życiem drzew w lesie i ich symbiozą z innymi organizmami tam żyjącymi. Podejście autora pozwala na ogromną zmianę podejścia do drzew i do lasu, można więc ją potraktować jako pozycję niemal filozoficzną, która pozwala na zdecydowanie lepsze zrozumienie materiału, na jakim pracujemy w naszym warsztacie.

http://www.kepamarzen.pl

http://www.sklep.kepamarzen.pl

Składniki:

  • Recenzuję książki:
  • 1. "Drewno moje hobby" - wydawnictwo Arkady (autor: Janusz Polański)
  • 2. "Atlas drewna" - wydawnictwo MULTICO Oficyna Wydawnicza (autor: Jean-Denis Godet)
  • 3. "Praca w drewnie" - wydawnictwo Arkady (autor: praca zbiorowa)
  • 4. "Sekretne życie drzew" - wydawnictwo Znak (autor: Peter Wohlleben)

Do poradnika Jak zacząć przygodę ze stolarstwem? przypisano następujące tagi:

drewno majsterkowanie warsztat stolarstwo zrób to sam

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zacząć przygodę ze stolarstwem? skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...