Jak zrobić kuchenkę z metalowego kubka

Poradnik dodany przez: Stenker
12222 4

Kuchenka survivalowa na paliwa stałe, czyli na węgiel, drewno lub inne tego typu rzeczy to jeden z pomysłów powiązanych z survivalem. Technika wykonania jest prosta, tak samo jak zasada działania. Ale trzeba przyznać, że kuchenka z metalowego kubka sprawdza się zacnie w polowych warunkach survivalu i bushcraftingu. 

Prosta kuchenka na drewno wymaga jedynie niedużej przeróbki metalowego kubka (warto zaopatrzyć się w większy model, taki jak na filmiku). Warto pamiętać także o odpowiednim dopasowaniu rondelka do takiej survivalowej kuchenki. Musi być on mniejszy nić średnica kubka z którego robicie kuchenkę lub będziecie musieli na samej górze kuchenki zrobić wyżłobienia aby ogień miał ciąg. Ale spokojnie, to wszystko będzie pokazane i wytłumaczone w poradniku. Generalnie chodzi o to aby nie zasłonić całego ognia jaki daje nam kuchenka. Musi być przepływ powietrza, jeżeli to ma działać.

A survivalową kuchenkę zaprezentował wam Paweł Dudziński, który od ponad 50 lat dzieli się swoim doświadczeniem i swoją wiedzą w tym temacie. 

Do poradnika Jak zrobić kuchenkę z metalowego kubka przypisano następujące tagi:

survival survival techniki kuchenka survivalowa kuchenka na survival prosta kuchenka na drewno gotowanie na drewnie

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kuchenkę z metalowego kubka skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...