Jak zrobić ciekawe kwiaty - origami

Poradnik dodany przez: bartoliniMG
4380 0

Origami to znana sztuka składania papieru. Dzięki niej zarówno dorośli, jak i dzieci mogą samodzielnie wykonać ciekawe ozdoby z papieru.
Jak zrobić ciekawe kwiaty z papieru - poradnik krok po kroku.
1. Do przygotowania kwiatów potrzebny jest arkusz papieru o wymiarach 21x21 cm w wybranym kolorze. Pierwszym krokiem jest złożenie kartki po przekątnej i rozprostowanie jej. Czynność należy powtórzyć także dla drugiego boku. Utworzone zagięcia powinny przecinać się na środku. Następnie należy odwrócić kartkę i zgiąć ją na pół, wzdłuż jednego boku, a następnie wzdłuż drugiego.
2. Uzyskane proste zagięcia pozwalają złożyć kartkę w mniejszy kwadrat, gdzie ukośne zgięcia są schowane do wewnątrz. Następnie zginamy uzyskane części wzdłuż prostych zgięć. W ten sposób powinniśmy uzyskać kształt deltoidu z każdej części. Każdą z nich zaginamy do środka wzdłuż wcześniejszej linii.
3. Następnie pojedyncze części składamy wzdłuż linii wyznaczonych przez początkowe składanie kartki ukośnie. Wolną cześć zginamy do wewnątrz w taki sposób, aby z deltoidu uzyskać kształt trójkąta. Zginamy jego górną część mniej więcej do dwóch trzecich całej figury i prostujemy, aby uzyskać wyraźne linie.
4. Po rozłożeniu kartki zwiększamy środkowe zagniecenia w taki sposób, by uzyskać kształt trapezu.
Zewnętrzne krawędzie trapezu z prawej strony należy częściowo zagiąć do wewnątrz. Po wykonaniu tej czynności dłuższe podstawy uzyskanego trapezu należy zagiąć do środka, mniej więcej w połowie. Istotne jest to, by już na tym etapie widać było środek kwiatu.
Ostatnim etapem, który pozwoli uzyskać kwiaty z papieru, jest lekkie wygięcie i wymodelowanie uzyskanych płatków.
Takie kwiaty z papieru można wykorzystać jako dekorację na wszelkie okazje. Origami dla dzieci warto wykorzystać także jako okazję do ćwiczenia krok po kroku umiejętności manualnych.

Do poradnika Jak zrobić ciekawe kwiaty - origami przypisano następujące tagi:

origami ozdoby z papieru origami dla dzieci kwiaty z papieru krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić ciekawe kwiaty - origami skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...