Jak zrobić ciekawe origami - pomysły z papieru

Poradnik dodany przez: bartoliniMG
3886 0

Origami to jedna z wielu możliwości ćwiczenia zdolności manualnych. Dlatego też wykonywanie różnego typu ozdób z papieru może być doskonałą okazją do rozwijania zręczności rąk zarówno dla osób młodszych, jak i starszych. Warto jednak pamiętać, by wybierając origami dla dzieci nie decydować się na bardzo trudne figury. Przykładem prostej ozdoby z papieru są zwykle kwiaty. Jak wykonać tego typu figurę krok po kroku?
Do przygotowania kwiatu potrzebny będzie arkusz papieru, najlepiej o wymiarach 21 x 21 cm. Standardowym rozpoczęciem wykonywania figur origami jest zgięcie arkusza na pół po skosie. W tym przypadku należy to zrobić dwukrotnie, by uzyskać dwa przecinające się zagięcia. Następnie konieczne jest odwrócenie kartki i zgięcie jej na pół, tym razem w taki sposób, by po złożeniu brzegi kartki pokryły się. Również w tym przypadku konieczne jest uzyskanie dwóch przecinających się zgięć.
Następnie kartkę należy złożyć w kwadrat, składając ją do wewnątrz wzdłuż ukośnych zgięć. Części kartki, które stanowią boki kwadratu należy rozłożyć pojedynczo i zgiąć je w taki sposób, aby uzyskać kształt deltoidu. Zagięcia wyznaczające boki kwadratu znajdą się wtedy na środku.
Krótsze boki deltoidu należy zagiąć do wnętrza figury w taki sposób, aby uzyskać kształt trójkąta. Zgięć należy dokonywać tam, gdzie powierzchnia deltoidu jest jednolita.
W tym momencie wykonywanie ozdoby z papieru dobiega końca. Teraz wystarczy tylko zgiąć ukośnie wierzchołek uzyskanego trójkąta w prawą, a następnie w lewą stronę. Uzyskane zagięcia należy wykorzystać do umieszczenia tej części wewnątrz. To działanie pozwala na rozłożenie kwiatu i w ten sposób figura origami jest gotowa.

INSTAGRAM https://www.instagram.com/origami4ik/  

Do poradnika Jak zrobić ciekawe origami - pomysły z papieru przypisano następujące tagi:

origami z papieru ozdoby z papieru origami dla dzieci krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić ciekawe origami - pomysły z papieru skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...