Jak zrobić kopertę z papieru - praktyczne origami

Poradnik dodany przez: bartoliniMG
6798 0

Tworząc ozdoby z papieru, potrzebujemy cierpliwości i czasu, jednak po zakończeniu pracy otrzymujemy piękną i majestatyczną dekorację – idealnie nadaje się jako ozdoba, jak i wykwintne zaproszenie. Origami może służyć nie tylko jako rozrywka, ale też jako forma relaksu i wywierania wrażenia na innych. Jeżeli wykonana przez nas koperta będzie stanowiła efekt samodzielnej pracy, z całą pewnością zyskamy w oczach osób, którym ją podarujemy – czy to z okazji imienin, urodzin czy rocznicy, albo nawet w ramach zaproszenia.
W dodatku, jeżeli jest to origami dla dzieci możemy pobudzać ich kreatywność i wspomaga jej rozwój na dalszym etapie życia – będzie im ona z pewnością potrzebna do radzenia sobie z różnymi, codziennymi sytuacjami.
Powyższy filmik wykorzystuje metodę origami krok po kroku, dzięki której łatwo naśladować instrukcję zaprezentowaną na wideo. Możemy ten projekt origami samodzielnie odtworzyć bez większych trudności, pod warunkiem, że posiadamy odpowiednie narzędzia – nożyczki, taśmę itp. elementy ozdobne.
Wykonywanie ozdoby z papieru pomaga także się zrelaksować i może być stosowane w terapii kojącej nerwy, dlatego też osoby dorosłe również zachęcane są do korzystania z tego tutorialu. Będą mogły się oderwać od codziennych trosk, tworząc coś własnego, ciekawego i z nutką naszego własnego stylu.
Warto też pamiętać, że origami krok po kroku jest jedną z łatwiejszych metod na znalezienie zajęcia dla naszych pociesz w długie, upalne dni letnich wakacji. Znalezienie dla nich wciągającego zajęcia może być niekiedy trudne, stąd też poleca się wybranie tego filmiku i pokazanie, że wolny czas można spędzić nie tylko przed komputerem i telewizorem.

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/origami4ik/

Do poradnika Jak zrobić kopertę z papieru - praktyczne origami przypisano następujące tagi:

origami koperta ozdoby z papieru origami dla dzieci origami krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kopertę z papieru - praktyczne origami skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...