Jak zrobić lilie wodne ze zwykłej butelki

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
2046 0

Robótki ręczne cieszą się w ostatnim czasie sporą popularnością – czy to jako hobby pozwalające na odstresowanie się po ciężkim dniu, czy też jako forma realizowania się zawodowo. Na powyższym filmiku pokazana jest technika pracy z plastikowymi butelkami, które stopniowo przekształcamy w sztuczne kwiaty.
Na początku pokazana została lista niezbędnych składników: dwie plastikowe butelki, biała i zielona, nożyczki, klej i lakiery do paznokci w różnych kolorach.
Aby wykonać te proste i ciekawe ozdoby musimy im najpierw nadać kształt, wycinając odpowiednią formę z zielonej butelki. Dzięki temu otrzymamy bazę i podstawę do dalszej pracy, mające na celu stworzyć kwiaty lilie wodne z kawałka zużytego plastiku.
Aby wykonać takie ozdoby i nadać im odpowiedniego kształtu, konieczne jest stworzenie kolorowych płatków w środku. W tym celu wycinamy długie sztuczne płatki w białym plastiku, a następnie malujemy je niebieskim bądź fioletowym lakierem.
Ta technika sprawia, że jesteśmy w stanie przygotować rozmaite warianty, dzięki którym będziemy w stanie udekorować nasz pokój. Jest to sztuka, która z pewnością przyciąga uwagę i nadaje wnętrzu więcej ducha oraz osobowości, nawet jeżeli to sztuczne kwiaty. Pokazuje, jakie są zainteresowania właściciela mieszkania i pozwala na twórcze wykorzystanie drzemiącej w nim energii.
Kwiaty lilie wodne posiadają w sobie pewien zdumiewający urok, a wykorzystując do ich stworzenia materiały przeznaczone do recycling, sprawia, że realizujemy dwie pasuje – dbanie o środowisko oraz kreatywne spędzanie czasu. Ponadto technika ich wykonania nie jest skomplikowana, przez co łatwo ją naśladować samodzielnie.

Więcej na blogu: http://pomyslyplastyczne.blogspot.com 

Do poradnika Jak zrobić lilie wodne ze zwykłej butelki przypisano następujące tagi:

sztuka technika ozdoby sztuczne kwiaty lilie wodne

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić lilie wodne ze zwykłej butelki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...