Jak zrobić motyla z papieru

Poradnik dodany przez: gumisiek000
2113 0

Jak zrobić motyla z papieru?

Każdy z nas miał chyba styczność w życiu z origami. Wszelkie ozdoby z papieru potrafią udekorować prezent lub stanowić estetyczną dekorację samą w sobie. Dzisiaj spróbujemy wykonać jedną z łatwiejszych i dość szybkich do wykonania rzeczy - motyla. Jego rozmiar oczywiście można dopasować w momencie wykonywania na początku kwadratu. Jednak im większa kartka, tym łatwiej jest go wykonać. Do nauki najlepiej użyć kartki A4.


Jedyne co potrzeba to oczywiście kartka, chwila wolnego czasu i chęci.
Zaczynam od złożenia kartki rogiem do krawędzi, odcinamy pozostały prostokąt (tak aby otrzymać kwadrat po rozłożeniu). Następnie składamy do siebie drugą parę rogów oraz kartkę dwa razy na pół (aby na naszym kwadracie było widoczne 8 zagięć. Wykorzystując je składamy coś na miarę "piekło-niebo". Odginając rogi lekko poza dolną krawędź figury uważamy, aby wszystko było wykonane idealnie. Dzięki temu potem nasz motyl będzie estetyczny. Każdy najmniejszy ruch jest bardzo ważny. Na sam koniec składamy motylka z papieru na pół w taki sposób, aby nadać mu kształt.
Jest to dość prosty w wykonaniu element a robi rzeczywiście świetny efekt. Wygląda na znacznie wyższy stopień zaawansowania niż jest w rzeczywistości. Można wykonać kilka takich motylków z papieru (jeden zajmuje około 2 minut, przy większej ilości wprawy nawet około minuty), które przyozdobią wiele rzeczy. Bukiet kwiatów, ozdoby na choinkę (które swoją drogą można wykonać razem z dziećmi, origami świetnie wpływa na umiejętności i kreatywność dzieci i może przydać się w przyszłości), dodatek do prezentu czy po prostu wystawa na półkę w pokoju. Możemy to wykorzystać naprawdę wszędzie.

Do poradnika Jak zrobić motyla z papieru przypisano następujące tagi:

origami motyl ozdoby dekoracje z papieru

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić motyla z papieru skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...