Jak zrobić niesamowite kwiaty z papieru

Poradnik dodany przez: bartoliniMG
6098 0

Origami, czyli sztuka tworzenia najrozmaitszych figur z kartek papieru, może osiągać zaskakujące poziomy wyrafinowania. Jednak niekoniecznie misterność wykonania i ilość elementów są zawsze proporcjonalne do końcowego efektu – proste ozdoby z papieru także mogą być niezwykle efektowne.
W tym filmie zobaczcie, jak wykonać zachwycające kwiaty z papieru. Ich sekret tkwi w odpowiednim wycięciu i złożeniu ze sobą elementów, które stworzą płatki oraz środek. Na koniec wystarczy tylko dodać łodyżki i ułożyć kompozycję z kwiatów w wazonie lub umieścić je w innym miejscu.
Kwiaty z papieru doskonale sprawdzą się jako origami dla dzieci. Są znacznie łatwiejsze do wykonania niż tradycyjne japoński figury, dlatego pomogą wciągnąć się w tę sztukę, żeby z czasem sięgać po coraz bardziej skomplikowane wzory. Każdy, które wykonuje origami krok po kroku zaczynał kiedyś od prostych, dziecięcych prac plastycznych.
Kwiaty z papieru można wykorzystać dla zajęcia czasu swojemu dziecku w domu i wspólnej kreatywnej zabawy. To także wspaniały pomysł ja zajęcia w przedszkolu, na warsztatach terapii zajęciowej i w świetlicy. Elementy wymagające dokładnego wycinania można wcześniej przygotować dla maluchów i dla początkujących, pozostawiając im złożenie kwiatów. Dobrze przygotować różne kolory, dzięki czemu każdy będzie mógł skomponować swój niepowtarzalny bukiet.
Takie ozdoby z papieru będą świetnym własnoręcznie wykonanym prezentem dla mamy lub babci. Można również ozdobić nimi pudełka i torby, w które zapakujemy podarunki na urodziny czy święta. Wtedy do propozycja diy niekoniecznie tylko dla dzieci. Obejrzyj filmik i spróbuję zrobić kwiatowe origami.

SUB: https://www.youtube.com/user/origami4ik/

Do poradnika Jak zrobić niesamowite kwiaty z papieru przypisano następujące tagi:

origami ozdoby z papieru origami dla dzieci kwiaty z papieru origami krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić niesamowite kwiaty z papieru skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...