Jak zrobić notes z papieru - origami

Poradnik dodany przez: bartoliniMG
7377 0

To fascynujące sztukę, dzięki której możemy uzyskać zdumiewające rezultaty. Origami cieszy się długą historią, a jego mistrzowie są w stanie stworzyć nawet przedmioty codziennego użytku z prostej kartki papieru. Na tym filmiku mamy szansę poznać tajniku takiego zginania dwukolorowej kartki, żeby powstał miniaturowy notes z kolorową okładką. Wystarczy, że będzie postępowali zgodnie z przejrzyście zaprezentowaną instrukcją, a krok po kroku uzyskamy upragniony rezultat.
Aby przygotować taki prosty, ale niezwykle tani i efektowny miniaturowy notes, potrzebujemy jedynie prostokątnej kartki papieru w dwóch kolorach oraz cierpliwości. Jest ona bardzo istotna, aby poprawnie i precyzyjnie zaginać rogi. Tego rodzaju ozdoby z papieru mogą być pomysłową pamiątką z okazji jakiegoś eventu, spotkania na tematy origami lub książek, czy też zwyczajnie sposobem na zajęcie rąk w czasie nudnego wystąpienia.
Nadaje się także doskonale na zajęcia dla najmłodszych, ponieważ origami dla dzieci pobudza kreatywność i pomaga radzić sobie z wieloma sytuacjami wymagającymi twórczego podejścia i rozwiązania. Uczy to najmłodszych radzenia sobie w trudnych sytuacjach, często metodą krok po kroku, żeby w końcowym rezultacie dość do rozwiązania – podobnie jak ma to miejsce w przypadku tworzenia ozdoby z papieru. Poprzez serię prostych zagięć, składamy dwukolorową kartkę tak, że powstaje prosty notes z okładką. Za sprawą takiego ćwiczenia nabywamy zdolności ułatwiających kreatywne podejście do wszelkiego rodzaju kłopotów, a dzięki cierpliwości, oczekiwania na rezultaty, zamiast podejmowania pochopnych decyzji.
Nauka origami, choć wydaje się trudna i mało produktywna, to jednak posiada wiele zalet, o których mogą się przekonać osoby ją praktykujące.

INSTAGRAM https://www.instagram.com/origami4ik/

Do poradnika Jak zrobić notes z papieru - origami przypisano następujące tagi:

origami notes ozdoby z papieru origami dla dzieci krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić notes z papieru - origami skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...