Jak zrobić portfel origami - 6 najlepszych pomysłów

Poradnik dodany przez: bartoliniMG
4404 0

Wykonywanie takich prezentów i gadżetów jak ozdoby z papieru to jedno z bardziej ciekawych hobby. Pozwala ono na ćwiczenie sprawności dłoni, dlatego zaleca się taką aktywność osobom młodszym i starszym. Origami dla dzieci stanowi ciekawą formę ćwiczeń, dzięki której nie tylko można uzyskać lepszą zręczność, ale także zrobić coś, czego można później używać. Warto bowiem pamiętać, że origami to nie tylko ozdoby z papieru, ale często także przedmioty, które mogą znaleźć zastosowanie w codziennym życiu, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba..
Jak zrobić prosty gadżet tego typu krok po kroku?
Aby wykonać prosty portfel z papieru wystarczy tylko arkusz A4, czyli taki, który ma wymiary 210 x 297 mm. Należy złożyć go na pół równolegle do dłuższego boku. Następnie krawędzie kartki należy zgiąć do zewnątrz w taki sposób, aby zgięcia wyznaczały połowy uzyskanych mniejszych części - tak powstają zakładki. Uzyskany długi arkusz należy złożyć wzdłuż krótszego boku w taki sposób, by złożona część była równa długością części niezłożonej. Można uznać, że arkusz należy złożyć na trzy części. W ten sposób będzie można zagiąć niezłożoną wcześniej część tak, by przykryła ona wcześniej założone elementy.
Następnym krokiem jest przełożenie wewnętrznej złożonej części na zewnątrz tak, by możliwe było włożenie jej w powstałe małe zakładki. Portfel z papieru jest gotowy. By był bardziej estetyczny widoczne odstające brzegi zakładek można zgiąć ukośnie.
Opisany poradnik dotyczy prostego origami dla dzieci. Dorosła osoba może pokusić się o wykonanie bardziej zaawansowanego portfela, który jednak wymaga większej sprawności.

INSTAGRAM https://www.instagram.com/origami4ik/  

Do poradnika Jak zrobić portfel origami - 6 najlepszych pomysłów przypisano następujące tagi:

origami ozdoby z papieru origami dla dzieci krok po kroku portfel z papieru

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić portfel origami - 6 najlepszych pomysłów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...