Jak zrobić stolik kawowy ze starych desek cz. 2

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
7691 0

Kolejne prace, które wykonam przy stoliku kawowym to szlifowanie powierzchni przed cięciem na pile taśmowej Felder FB 610. Mocowanie nóg będzie w dolnym blacie. Nogi będą wystawały z blatu i dlatego muszę odciąć fragment rogu blatu. Oczywiście dla wzmocnienia połączenia nogi będą połączone z blatem za pomocą kołków. Otwory pod kołki wykonam na wiertarce Felder FD 250. Ustawienie wiertarki umożliwia wiercenie za każdym razem na tej samej wysokości i głębokości. Tak samo nawiercam otwory w blacie oczywiście pod kątem 45 stopni. Do połączenia używam kleju stolarskiego i ściskam ściskami. Po usunięciu nadmiaru kleju czekamy na związanie materiału. Na dolnej części górnego blatu zaznaczam miejsca łączenia nóg. Nogi połączone będą również tą samą techniką, lecz tym razem na kołki domino. Do frezowania otworów używam frezarki domino DF 500. Wszystko wyszło idealnie. Powtarzalność tych maszyn jest niesamowita. Nogi dociskam do blatu ściskami i czekamy. Pęknięcia i ubytki w blatach ze starych desek uzupełniam żywicą epoksydową, dzięki temu stolik kawowy nabiera oryginalnego wyglądu i idealnej równości na powierzchni.

.........................................................................................................

Zapraszam do Subskrybcji, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl - nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów do domu powstają wymarzone meble i rzeczy z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble z drewna i inne konstrukcje, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn, które wykorzystujemy przy produkcji najróżniejszych rzeczy z drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/

http://www.spryciarze.pl/profil/507630

http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu

https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski

Meble Twojego Pomysłu

 

Do poradnika Jak zrobić stolik kawowy ze starych desek cz. 2 przypisano następujące tagi:

technika stolik kawowy pomysły do domu meble z drewna rzeczy z drewna stare deski

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić stolik kawowy ze starych desek cz. 2 skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...