Jak zrobić stylową kartkę urodzinową - kartka z kieszonką

Poradnik dodany przez: szeszelnik
6013 0

Kartka z kieszonką jest jedną z ciekawszych możliwości wykonania prezentu w ramach sztuki origami. Dodatkowo daje ona możliwość ćwiczenia zręczności, a jednocześnie jej zrobienie jest na tyle proste, że nadaje się jako ćwiczenie origami dla dzieci. Co jest potrzebne do tego celu i w jak przebiega sposób wykonania takiej ozdoby z papieru?
Do zrobienia tego typu origami krok po kroku potrzebne będą takie przybory jak: arkusze papieru w różnych kolorach, ołówek, linijka, nożyczki, klej, dziurkacz oraz wstążka.
Na początku należy przygotować biały arkusz o wymiarach 17 x 24 cm i złożyć go na pół wzdłuż krótszego boku. Kolejny biały arkusz o wymiarach 11 x 16 cm należy nakleić na przedniej stronie podstawowego arkusza. Należy to zrobić w taki sposób, by mniejsza kartka została umieszczona dokładnie na środku. Następnie należy przygotować kolejny arkusz, tym razem w innym, wybranym przez siebie kolorze o wymiarach 10, 5 x 10, 5 cm. Należy przeciąć go po skosie i uzyskaną połowę przykleić na górze wcześniejszego elementu.
Teraz potrzebny jest kolejny arkusz 10, 5 x 10, 5, tym razem w innym kolorze. Należy narysować na nim widoczne proste linie, która będzie oddalona od brzegu kwadratu o 1 cm. Ten arkusz również należy przeciąć na pół po skosie. Teraz należy odciąć wierzchołek, zagiąć brzegi do wewnątrz według linii i przykleić je do dolnej części karty - ten zabieg najbardziej przypomina zwykłe origami - uzyskaliśmy kieszonkę.
Następnie należy przygotować dwa arkusze w różnych kolorach o wymiarach 10 x 10 cm. Należy przeciąć je na pół po skosie. Uzyskane połówki należy przykleić na wcześniej przyklejonych elementach.
Pora na wypełnienie kieszonki. Dłuższy i węższy arkusz białego papieru należy złożyć na pół i podziurkować go na zgięciu. Przez otwory przeciągnąć wstążkę.
Tego typu oryginalne gadżety sprawiają radość obdarowanemu oraz obdarowującemu.

Blog: mishellka.com

YT: https://www.youtube.com/channel/UCRkkRpYn6FclM8Ij307FxGw

BLOG: https://www.mishellka.com/ 

Do poradnika Jak zrobić stylową kartkę urodzinową - kartka z kieszonką przypisano następujące tagi:

kartka origami gadżety ozdoby z papieru origami dla dzieci origami krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić stylową kartkę urodzinową - kartka z kieszonką skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...