Jak zrobić stylową obudowę do kominka

Poradnik dodany przez: kepamarzen_pl
4854 0

Majsterkowanie i budowa i remonty dla każdego, czyli pracownia stolarska „Kępa Marzeń” prezentuje kolejny film przybliżające techniki majsterkowania, które możemy wykorzystać przy remoncie domu czy jego przebudowie. Tym razem w powyższym filmie prezentujemy, jak wykonać zabudowę do kominka będącego w wielu domach jednym z najważniejszych miejsc, pozwalających na gromadzenie się wokół rodziny i znajomych i stworzenie im wyjątkowej atmosfery. Płomienie ognia w kominku dają bowiem poczucie wyjątkowej przytulności i domowego nastroju.

Zabudowa kominka prezentowana krok po kroku w powyższym filmie wykonana została z drewna dębowego, które w pierwszym etapie zostało oczyszczone kompresorem, szczotką i ponownie kompresorem. Następnie deski zostały przygotowane do cięcia na pilarce. Blaty zostały wywoskowane. Szersza płaszczyzna deski została ostrugana, co pozwoliło na ukazanie pięknego rysunku drewna. Następnie deski zostały ostrugane na tę samą grubość na grubościówce. Deski zostały następnie wycięte już pod kątem klejenia. W kolejnym etapie konstruowania zabudowy kominkadeski zostaną nie tylko sklejone, ale też połączone na kołki domino. Boczne krawędzie zostały ze sobą sklejone. System domino pozwala na precyzję konstrukcji i fajne zlicowanie desek.

Zabudowa kominka została pokryta preparatem pozwalającym na wydobycie pełnej urody drewna dębowego. Oczywiście potem została jeszcze pomalowana woskiem, a wypolerowana już na miejscu, po zamontowaniu całej konstrukcji sklejonej wokół kominka. Całość prezentuje się wyjątkowo efektownie i pozwala cieszyć się czasem spędzonym przy kominku.

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC2_z6ySMIiTZHuGZN9zRgvQ

Insta: https://www.instagram.com/kepamarzen/

Do poradnika Jak zrobić stylową obudowę do kominka przypisano następujące tagi:

drewno majsterkowanie zabudowa budowa i remonty kominki remont domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić stylową obudowę do kominka skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...