Jak zrobić szwedzką pochodnię

Poradnik dodany przez: Ton1k
20597 3

Szwedzka pochodnia w typowym wykonaniu to właśnie gruby, drewniany pieniek z wcięciami wykonanymi piłą spalinową. Ale wariacji związanych ze szwedzką pochodnią jest bardzo wiele. W tym poradniku po prosty jeden z klasyków, czyli drewniany pieniek , rozłupujemy na cztery części. Co dalej zrobić i jak to wszystko działa to już rzeczy, których dowiecie się z filmu. 

A ciekawostka odnośnie szwedzkiej pochodni i tego jak powstała i skąd się wzięła jest bardzo ciekawa. Było to w czasie wojny trzydziestoletniej, w latach 1618 i 1648. Wtedy potrzebowano sposobu na oszczędne ognisko i żołnierze przygotowując w specjalny sposób pieńki świeżego drewna sosnowego zapewniali sobie źródło ciepła i to bez konieczności żmudnego poszukiwania opału. Tak przygotowane ognisko w pniu pali się równomiernie, świecąc i wydzielając ciepło.

A wersji szwedzkiej pochodni jest naprawdę dużo i wystarczy poszukać w Google. Jednak zasada działania i spalania się drewna pozostaje niezmienna i tutaj tkwi cały sekret oszczędnego ogniska.

Do poradnika Jak zrobić szwedzką pochodnię przypisano następujące tagi:

survival rozpalanie ogniska szwedzka pochodnia oszczędne ognisko ognisko w pniu ognisko po szwedzku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić szwedzką pochodnię skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...