Jak zrobić ubrania z papieru - origami

Poradnik dodany przez: bartoliniMG
10257 0

Japońska sztuka składania papieru – origami – to trudna sztuka, która wymaga cierpliwości i wiedzy, jeżeli staramy się stworzyć nowy projekt. Jeżeli jednak stajemy przed zadaniem wykonania już gotowego, opartego na starannie przestawionym schemacie, origami krok po kroku stanie się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Zaprezentowane powyżej wideo przeprowadzi nas przez każdy element tworzenia papierowego stroju. Pokazane zostały trzy ubrania - tradycyjne kimono, garnitur i sukienka.
Warto też pamiętać, że taki tutorial to doskonała zabawa również dla najmłodszych. Proste origami dla dzieci sprawia, że mogą one rozwijać zmysł twórczy i kreatywnie realizować swoje pomysły. Pożytkowanie energii na ozdoby z papieru może się z początku wydawać mało atrakcyjnym zajęciem, ale jeżeli przyjrzymy się bliżej, dostrzeżemy, że jest to niezwykle cenne doświadczenie, a jednocześnie sposób na przygotowanie ciekawych ozdób.
Powyższe origami krok po kroku pozwala nam na stworzenie czegoś wyjątkowego i ciekawe, czego szybko nie zapomnimy. Jeżeli tylko pozwolimy ponieść się wyobraźni, te papierowe ubraniamogą być elementem garderoby lalek z tego samego materiału. Origami to także doskonały pomysł na zajęcia plastyczne podczas terapii grupowej czy po prostu lekcji w szkole.
Jeżeli tylko będziemy cierpliwi i będziemy postępować zgodnie z zaprezentowaną instrukcją, z całą pewnością nasze ubrania staną się doskonałym elementem podkreślającym twórczy aspekt naszej natury. Pozwoli na wykreowanie czegoś wyjątkowego i ciekawe, a jednocześnie oryginalnego. Takie ozdoby z papieru z całą pewnością wzbudzą podziw i skłonią innych do wypróbowania tej techniki.

https://www.youtube.com/user/origami4ik/?sub_confirmation=1

Do poradnika Jak zrobić ubrania z papieru - origami przypisano następujące tagi:

origami ubrania ozdoby z papieru origami dla dzieci origami krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić ubrania z papieru - origami skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...