Jak zrobić żołędzia origami w profesjonalny sposób

Poradnik dodany przez: Onso
20631 5

Jeśli szukacie pomysłu na ciekawe dekoracje z orgiami to mamy dla Was bardzo fajny patent - żołądź origami. Dziwne? Może i tak, ale efekt jest naprawdę fajny, a jako dekoracja sprawuje się świetnie i można je wykorzystać na wiele sposobów. Ja na przykład wykorzystywałem je jako bombki na choince. Również posłużyły mi jako dekoracje do świątecznych wieńców. Jak widzicie zastosowań takich gadżetów może być naprawdę wiele w zależności od tego co chcecie zrobić możecie je użyć na różne sposoby. Tworząc również zupełnie nowe dekoracje z ich wykorzystaniem. 

Jeśli mój poradnik Wam pomógł kliknijcie lubię to i zajrzyjcie na mój kanał żeby zobaczyć więcej ciekawych poradników wideo.

Praktyka origami powstała ok. roku 700. Pierwotnie z papieru tworzono dekoracje na ceremonie religijne, jednak z biegiem czasu zaczęto przyozdabiać również domy. W okresie Heian (794-1185) bardzo popularnym zwyczajem było ozdobne zawijanie listów i prezentów w wartościowy papier.

W okresie Edo dokonała się "rewolucja" origami. Zaczęto przycinać oraz nakładać kartki papieru, a popularność tej sztuki wzrosła niezmiernie. W okresie Meiji zaczęła być ona przedmiotem nauczania w szkołach podstawowych. Uczniowie po dziś dzień uczą się origami - dzięki temu mają okazję poznać podstawy geometrii itp.

 

Do poradnika Jak zrobić żołędzia origami w profesjonalny sposób przypisano następujące tagi:

origami żołądź żołądź origami jak zrobić żołądź z papieru żołędzie z origami żołędzie z papieru

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić żołędzia origami w profesjonalny sposób skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...