Jak dbać o difenbachię

Jak dbać o difenbachię

Difenbachia to roślina ozdobna z Brazylii. Dzięki prawidłowej pielęgnacji może stać się bardzo atrakcyjną rośliną w twoim domu. Oto kilka porad jak dbać o difenbachię w domu.

Krok 1

Roślina lubi dużo rozproszonego światła, trzeba ją ustawić 2-3 m od okna. Należy pamiętać, że liście difenbachii źle znoszą bezpośredni kontakt ze słońcem.

Krok 2

Podczas pielęgnacji difenbachii, trzeba zapewnić jej dużo wolnej przestrzeni oraz temperaturę ok. 18-20 stopni Celsjusza, lub nawet cieplejszą. Zimą konieczna jest temperatura na granicy 15-16 stopni, należy także uważać na zimne przeciągi, gdyż roślina jest na to bardzo przewrażliwiona.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak dbać o kwiaty domowe za pomocą piwa

Krok 3

Difenbachia musi mieć glebę cały czas wilgotną, ale nie może być zalana, doprowadzi do żółknięcia dolnych liści i gnicia korzeni. Natomiast wysuszenie ziemi doprowadzi do zasychania liści. Roślinę systematycznie zraszaj letnią i miękką wodą.

Krok 4

Ważne w uprawie difenbachii jest stosowania co 2-3 tygodnie, mieszanki nawozowej ze zmniejszoną ilością azotu. Pamiętaj, że nawozy organiczne zapewniają mocną i żywą zieleń liści.

 

Do uprawy rośliny zastosuj przepuszczalną glebę i kwaśnym pH. Tylko rośliny, których korzenie wyrastają przez otwór w doniczce, należy przesadzać.

Uwaga

Na dnie nowej doniczki zawsze wykonuj drenaż.

Krok 5

Systematycznie ścieraj kurz, który gromadzi się na liściach i usuwaj kwiatostany.
Jeśli źle będziesz dbał o difenbachię mogą pojawić się plamy chorób grzybowych. Może stać się także celem ataków przędziorków, wełnowców i tarczników.

Uwaga

Zjawiskiem naturalnym jest zamieranie najniżej położonych liści. Natomiast uważaj na Sok difenbachii, który może powodować odczyny zapalne na skórze, a po spożyciu powoduje poważne uszkodzenia organów wewnętrznych.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o difenbachię skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!