Jak przetrwać gorączkę świątecznych zakupów

Jak przetrwać gorączkę świątecznych zakupów

Święta Bożego Narodzenia to raj dla właścicieli sklepów, galerii i marketingowców. Szał przedświątecznych zakupów zaczyna się już w listopadzie i trwa praktycznie do samej Wigilii. Jak nie dać się zwariować? Jak bezpiecznie wyjść z tych przygotowań?

Krok 1

Podczas zakupów w tłocznych sklepach, uważaj na swój portfel. W takich miejscach jest on kąskiem dla kieszonkowców i złodziei. Najlepiej trzymaj go w wewnętrznej kieszeni. Kobiety powinny pilnować swoich torebek, w których oprócz portfela znajdują się w niej telefony, dokumenty, klucze od domu i samochodu, czyli najbardziej wartościowe rzeczy. W tego typu miejscach noś ją w taki sposób, aby mieć ją cały czas na oku, przed sobą. 

Krok 2

Zakupy świąteczne zaplanuj stosunkowo wcześniej. Nie planuj ich na ostatnią chwilę. W ten sposób unikniesz stania w długich kolejkach. Ponadto, będziesz trzeźwiej myślał i unikniesz nieprzemyślanych i niepotrzebnych zakupów pod wpływem chwili. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić uchwyt do reklamówek z zakupami

Krok 3

Pilnuj kluczyków do samochodu! Możesz je zgubić lub paść ofiarą złodzieja. A raczej nikomu nie jest potrzebny stres związany z kradzieżą samochodu tuż przed samymi świętami. 

Krok 4

Świetną alternatywą i coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest kupno prezentów przez internet. Będziesz mógł spokojnie pomyśleć, porównać ceny w różnych sklepach i wybrać ofertę najkorzystniejszą dla siebie. Pamiętaj jednak, aby kupno zaplanować odpowiednio wcześniej, aby paczka spokojnie doszła, ponieważ w okresie przedświątecznym przesyłki idą znacznie dłużej. Poza tym, zawsze zamawiaj tylko od sprawdzonych sprzedawców, którzy cieszą się dobrą opinią. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przetrwać gorączkę świątecznych zakupów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!