Jak ożywić ogród

Jak ożywić ogród

Zakładanie ogrodu to drugi etap tuż po budowie domu. Każdemu zależy na tym, aby ładnie się prezentował i czarował przechodniów swoją wyjątkowością. Jednak trzeba poczekać dobrych kilka lat, aby tak właśnie było. Można również zainwestować w rośliny, które charakteryzują się tym, że szybko rosną. Jakie to gatunki?

Krok 1

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużej działki, posadź krzewy i drzewa, które szybko rosną, a już za kilka lat osiągną one wysokość od 5 nawet do 10 metrów. W sytuacji, gdy natomiast posiadasz nico mniejszy teren, postaw na  szybko rosnące krzewy. W wyborze drzew kieruj się tym, aby rosły powoli i aby nie osiągały zbyt dużych rozmiarów. 

Krok 2

Najlepiej abyś posadził wysokie i gęste jednoroczniaki, rośliny dwuroczne, cebulowe lub byliny. Sadzimy je pomiędzy resztą roślin. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wypłoszyć kreta z ogrodu

Krok 3

Wielu posiadaczy ogrodu marzy o prywatności i o odgrodzeniu się od sąsiadów. Tymczasowym rozwiązaniem może być posadzenie jednocześnie pnączy oraz roślin, które mają być w przyszłości żywopłotem. Natomiast w momencie gdy krzewy urosną już do zadowalających nas rozmiarów, możemy usunąć prowizoryczne pnącza. 

Krok 4

Warto podkreślić, że szybko rosnące rośliny możesz zastosować jako zasłonę tych gorzej wyglądających miejsc. Pnącza, byliny i krzewy mogą pełnić funkcję swoistego parawanu. 

Ciekawostka - Szybko rosnące drzewa iglaste

metasekwoje chińskie, modrzewie, sosny, świerki, żywotniki olbrzymie

Ciekawostka - Szybko rosnące drzewa liściaste

dęby, brzozy, topole, wierzby, klony, jesiony, sumaki, robinie

Ciekawostka - Szybko rosnące krzewy

dzika róża, róża pnąca, porzeczka alpejska, dereń, irga, forsycja, jaśminowiec, ligustr

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ożywić ogród skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!