Jak się targować

Jak się targować

Chcesz coś kupić, ale cena jest dla Ciebie odrobinę za wysoka? Nie rezygnuj z zakupów. Negocjuj i targuj się! Na pewno coś ugrasz! Musisz się jednak liczyć, że czasami będziesz musiał zrezygnować z zakupu, ale innym razem zaoszczędzisz nieco grosza.

Krok 1

Jednym z podstawowych zasad targowania się jest uświadomienie sprzedawcy, że konkurencja ma taki sam towar, ale w lepszej cenie. Warto być precyzyjnym i konkretnym, aby osiągnąć lepsze wrażenie. Możesz także podać przykład internetowych aukcji, na których dany towar jest jeszcze tańszy. Równie skuteczną techniką może być zagranie, że owszem kupisz towar, ale dopiero gdy stanieje lub zostanie wystawiony na sprzedaż. Wówczas przecena może być właśnie dzisiaj.

Krok 2

Możesz także zastosować technikę sugerującą, że nie masz całej kwoty, ale np. tylko 90% . Przy tej technice warto dodać, że płacisz gotówką od razu. Szybkie pieniądze mogą przekonać sprzedawcy do zawarcia umowy na Twoich warunkach. Równie dobrze możesz zasugerować, że płacisz całą cenę gotówką, ale oczekujesz na jakiś towar w gratisie.

Krok 3

Jeśli kupujesz dużo towaru lub jesteś z dużą grupą przyjaciół w restauracji, zawsze przed spłatą rachunku warto porozmawiać z kierownikiem sklepu lub menadżerem i zaproponować rabat lub upust. Takie zagranie z pewnością przekona Ciebie, żeby jeszcze raz odwiedzić dany sklep i lokal, a zostawiona suma u sprzedawcy i tak nie będzie wcale mała.

Krok 4

Ostatnią metodą jest powoływanie się na ograniczony budżet zakupowy. Udawanie, że kupujesz za pieniądze współmałżonka lub szefa, który ustalił konkretne widełki cenowe i nie możesz ich przekroczyć. Spróbuj, czasami takie zagranie zadziała i pozwoli szybciej wytargować odpowiednią cenę!

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak się targować skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!