Jak rozpoznać kłamstwo

Jak rozpoznać kłamstwo

Podczas rozmowy odczuwasz, że osoba z którą rozmawiasz jest nieszczera i coś ukrywa przed tobą? A może wydaje Ci się, że ktoś potocznie mówiąc wprowadza Cię w maliny? Oto sposoby które dają do myślenia czy to prawda czy fałsz.

Krok 1

Podczas rozmowy zwróć uwagę na wzrok rozmówcy oraz jego tonację oraz szybkość mowy,osoba kłamiąca bardzo się denerwuje nie może utrzymać rąk w jednej pozycji,dużo gestykuluje.Próba podnoszenia głosu,unikanie kontaktu wzrokowego patrzenie na boki,górę czy spuszczanie wzroku na dół oraz nadmierne pocenie się powinno dać ci już do myślenia o prawdomówności.

Krok 2

Zapamiętaj pewne szczegóły z rozmowy,po dłuższym monologu podejrzanego o kłamstwo zapytaj ponownie o te szczegóły,zobaczysz wtedy czy osoba mówi prawdę czy zmieniła fakty które wcześniej mówiła.Pytania te możesz zadać następnego dnia a na pewno będzie to już brzmiało inaczej ponieważ zapomni to co wymyśliła wczoraj.

Krok 3

Jeżeli rozmówca będzie starał udowodnić tobie że to ty kłamiesz jest to z jego strony obrona swojej osoby aby nie zostać złapanym na kłamstwie poprzez odwrócenie tematu rozmowy na jego temat jest to tak zwany kontratak obronny.Na koniec rozmowy zapytaj bezpośrednio - czy to jest kłamstwo możesz liczyć na załamanie się i przyznanie.Nie wyciągaj zbyt pochopnych wniosków wobec osoby kłamiącej może to jest parawan za którym się kryje w danej sytuacji lub prawda może okazać się dla niej o wiele gorsza,w takim przypadku przyjmij to jako prawdę a co myślisz niech zostanie w tobie.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak rozpoznać kłamstwo skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!