Jak zaprojektować pokój dziecięcy

Jak zaprojektować pokój dziecięcy

Aranżacja pokoju dziecięcego zależy od upodobań, zainteresowań, wieku i płci dziecka. Projektując wnętrze, najłatwiej jest skupić się na jednym motywie np. marynarskim czy zamkowym. Najważniejsze jest jednak, aby pokój podobał się twojemu pupilowi i aby chętnie spędzał tam czas.

Krok 1

Wybierz motyw przewodni, którego będziesz się trzymać. Inspiracji szukaj w ulubionych książkach, gazetkach, bajkach i filmach pupila. Pomysły możesz również znaleźć w internecie i katalogach o aranżacji wnętrz. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wirtualnie zaaranżować pokój lub mieszkanie

Krok 2

Dowiedz się jaki jest ulubiony kolor twojego dziecka. Zapisz jego pomysły. Dopytaj o ulubione postaci z bajek, wymarzony pokój, najbardziej lubianą zabawkę oraz film. 

Krok 3

Trzymaj się upatrzonego wcześniej motywy. Przykładowo, jeżeli twoja córka lubi lalkę Barbie, pomaluj pokój na kolor różowy, a wszystkie dodatki utrzymaj w tym samym temacie. Jeżeli natomiast ulubioną postacią twojego syna jest Harry Potter, zaprojektuj jego pokój na wzór wnętrza Hogwartu. 

Krok 4

Kup pasujący do motywu materiał, którym obszyjesz poduszki, zaścielisz łóżko lub uszyjesz z niego zasłony. Wybierz również pasującą do tematyki pokoju pościel

Krok 5

Punkt centralny w pokoju dziecka stanowi zazwyczaj łóżko. Ty jednak zdecyduj się na inne rozwiązanie. Na środku pokoju umiejsców kącik zabawy lub zawieść huśtawkę lub inną zabawkę. 

Krok 6

Pomyśl o dekoracjach. Przykładowo, jeżeli twoja córka lubi lalkę Barbie, możesz zainwestować w mała toaletkę, przy której mała księżniczka będzie spędzała czas. Natomiast jeżeli chodzi o fana Harrego Pottera- możesz zawiesić na ścianie latające miotły lub postawić w rogu klatkę z sową z filmu. 

Ciekawostka

Jeżeli finanse nie pozwalają ci na zakup licznych akcesorii oraz dodatków, wystarczy, że pomalujesz ścianę w odpowiedniej tematyce. Możesz również przykleić naklejki lub kolorową tapetę. 

Krok 7

Małe dzieci odkrywają zazwyczaj w sobie artystów, dlatego zapewnij im kącik artystyczny, gdzie będą mogły puścić wodzę swojej fantazji. 

Ciekawostka

Zamiast drogich obrazów możesz powiesić w ramkach wycięte z gazet i magazynów obrazki. Przynajmniej masz pewność, że nikt nie ma podobnego działa sztuki. 

Uwaga

Nie kieruj się jedynie względami estetycznymi, ale przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka!

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zaprojektować pokój dziecięcy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!