Jak zaprojektować pokój dziecięcy

Jak zaprojektować pokój dziecięcy

Aranżacja pokoju dziecięcego zależy od upodobań, zainteresowań, wieku i płci dziecka. Projektując wnętrze, najłatwiej jest skupić się na jednym motywie np. marynarskim czy zamkowym. Najważniejsze jest jednak, aby pokój podobał się twojemu pupilowi i aby chętnie spędzał tam czas.

Krok 1

Wybierz motyw przewodni, którego będziesz się trzymać. Inspiracji szukaj w ulubionych książkach, gazetkach, bajkach i filmach pupila. Pomysły możesz również znaleźć w internecie i katalogach o aranżacji wnętrz. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wirtualnie zaaranżować pokój lub mieszkanie

Krok 2

Dowiedz się jaki jest ulubiony kolor twojego dziecka. Zapisz jego pomysły. Dopytaj o ulubione postaci z bajek, wymarzony pokój, najbardziej lubianą zabawkę oraz film. 

Krok 3

Trzymaj się upatrzonego wcześniej motywy. Przykładowo, jeżeli twoja córka lubi lalkę Barbie, pomaluj pokój na kolor różowy, a wszystkie dodatki utrzymaj w tym samym temacie. Jeżeli natomiast ulubioną postacią twojego syna jest Harry Potter, zaprojektuj jego pokój na wzór wnętrza Hogwartu. 

Krok 4

Kup pasujący do motywu materiał, którym obszyjesz poduszki, zaścielisz łóżko lub uszyjesz z niego zasłony. Wybierz również pasującą do tematyki pokoju pościel

Krok 5

Punkt centralny w pokoju dziecka stanowi zazwyczaj łóżko. Ty jednak zdecyduj się na inne rozwiązanie. Na środku pokoju umiejsców kącik zabawy lub zawieść huśtawkę lub inną zabawkę. 

Krok 6

Pomyśl o dekoracjach. Przykładowo, jeżeli twoja córka lubi lalkę Barbie, możesz zainwestować w mała toaletkę, przy której mała księżniczka będzie spędzała czas. Natomiast jeżeli chodzi o fana Harrego Pottera- możesz zawiesić na ścianie latające miotły lub postawić w rogu klatkę z sową z filmu. 

Info

Jeżeli finanse nie pozwalają ci na zakup licznych akcesorii oraz dodatków, wystarczy, że pomalujesz ścianę w odpowiedniej tematyce. Możesz również przykleić naklejki lub kolorową tapetę. 

Krok 7

Małe dzieci odkrywają zazwyczaj w sobie artystów, dlatego zapewnij im kącik artystyczny, gdzie będą mogły puścić wodzę swojej fantazji. 

Info

Zamiast drogich obrazów możesz powiesić w ramkach wycięte z gazet i magazynów obrazki. Przynajmniej masz pewność, że nikt nie ma podobnego działa sztuki. 

Uwaga

Nie kieruj się jedynie względami estetycznymi, ale przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka!

Komentarze: (0)

Pozostało: 1500 znaków