Jak zrobić domowe spa w łazience

Jak zrobić domowe spa w łazience

Domowe spa do duży luksus i świetny relaks. Można wtedy się odciąć o trudów dnia codziennego, obowiązków i problemów. Nie tylko kobiety doceniają właściwości jakie niesie ze sobą spa. A okazuje się, że stworzenie spa w swojej łazience jest w zasięgu naszych możliwości

Krok 1 - Planowanie i dobór materiałów

Planowanie budowy łazienki w stylu domowego spa staje się u nas coraz bardziej popularne. Jeśli budujemy od początku to trzeba zadbać o wysokiej jakości materiały, które stworzą we wnętrzu luksusowy klimat, taki jaki jest w profesjonalnych salonach odnowy biologicznej. Materiały jakie najlepiej użyć to drewno, płytki o orientalnym wzornictwie i dodatki wykonane z różnych naturalnych tworzyw.

Krok 2 - Dobór kolorów

Oprócz samych materiałów, w domowym spa bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednio dobrana kolorystyka. Jakie kolory wybrać? Popularna jest pobudzająca czerwień, kojąca zieleń i uspokajający błękit. Jednak najważniejsze, aby kolory były dobrze dobrane do naszych upodobań. Po prostu pobyt w łazience ma być dla nas czystą przyjemnością i pełnym relaksem.

Krok 3

Na szczęście domowe spa bez problemu można urządzić możemy w większych jak i mniejszych łazienkach. Oczywiście duża powierzchnia łazienki ułatwi nam sprawę i rozplanowanie całego projektu. ale to nie oznacza, że posiadając niewielką łazienkę jesteśmy zmuszeni zrezygnować z zaaranżowania domowego gabinetu spa. Trochę pomysłu, odrobina kreatywności i salon spa w naszym domu może także być nawet w najmniejszej łazience w bloku. Ważne jest przede wszystkim umiejętne dobranie dodatków, które muszą idealnie wtapiać się w przestrzeń, jednocześnie określając jej styl i efekt jaki chcemy uzyskać. W domowym spa powinniśmy zadbać o eleganckie świeczniki, pachnące kadzidła i kolorystycznie współgrające z otoczeniem szlafroki i ręczniki. Nie może też zabraknąć w takiej łazience sprzętu grającego oraz zróżnicowanego oświetlenia, które można dowolnie regulować.

Krok 4 - Wanna czy prysznic

Kiedy projektujemy łazienkę w stylu spa, stajemy przed istotną decyzją związaną z wyborem między wanną a kabiną prysznicową. Kolejną ważną rzeczą jest unikanie bardzo praktycznych rozwiązań. Brzmi nieco dziwnie ale w profesjonalnych salonach spa nie ma miejsca na praktyczne rozwiązania. Trzeba stawiać przede wszystkim na wygląd, komfort i wygodę i dlatego musimy wybrać wannę. Dodatkowo, jeśli pozwolą na to fundusze warto zaopatrzyć się w sprzęt z hydromasażem, gdyż podniesie on mocno komfort naszych codziennych kąpieli. Na koniec pamiętajmy, że luksus i wygoda nie zawsze idą w parze z oszczędnymi rozwiązaniami, więc tworząc domowe spa nie liczmy każdej złotówki. W końcu luksus kosztuje.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak układać glazurę z płytek ceramicznych (wersja dla mężczyzn)

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić domowe spa w łazience skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!