Jakie gry towarzyskie zaproponować na Sylwestra

Jakie gry towarzyskie zaproponować na Sylwestra

Gry towarzyskie to świetny pomysł na urozmaicenie imprezy sylwestrowej i każdej innej. Sprawią wielką frajdę młodym i starszym osobom. Chcesz spędzić czas w niekonwencjonalny sposób? Zaproponuj swoim gościom poniższe gry!

Krok 1 - Kalambury

Podzielcie się na dwie drużyny. Im więcej osób będzie chętnych do zabawy, tym lepiej. Zadanie polega na tym, aby jeden z członków drużyny przedstawił jej za pomocą gestów (nie słów!) np. przysłowie lub tytuł filmu. Wybór kategorii zależy od was. Przed rozpoczęciem gry przygotujcie na małych karteczkach hasła, wrzućcie je do jakiegoś pojemnika, z którego każdy zawodnik po kolei będzie losował karteczkę. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak grać w świnię

Ciekawostka

Zamiast pokazywania można wybrać drugą opcję, czyli malowanie. 

Krok 2 - Mafia

Do gry w mafię potrzebnych jest sporo osób, które cały czas muszą być maksymalnie skupione. Przed rozpoczęciem zabawy przygotujcie kartki do losowania lub wykorzystajcie gotowe, które można kupić w sklepach. Usiądźcie w kółku tak, aby wszyscy się widzieli. Uczestnicy podzieleni są na mafię oraz mieszkańców miasta. Co najważniejsze, nikt nie może zdradzić swojej roli, więc nie wiadomo koło kogo się siedzi.

Gra podzielona jest na \'noc\' i \'dzień\'. Nocą budzi się mafia, która siebie nawzajem zna, bo za pomocą niemych gestów ustalają kogo chcą wyeliminować. Prawdę zna jedynie mistrz gry, który za dnia ogłasza, kto został zabity. Teraz wszyscy gracze zaczynają zgadywać, kto należy do mafii. Mafia może i oczywiście powinna blefować i wprowadzać resztę w błąd, oddalając od siebie zarzuty. O tym, czy potencjalny członek mafii zostanie wyeliminowany z gry decydują uczestnicy w głosowaniu większościowym.  

Krok 3 - Poker

Ciekawym pomysłem na spędzenie emocjonującego wieczoru jest gra w pokera. Oczywiście nie na pieniądze, ale na coś innego np. paluszki czy ciastka. Do rozegrania tej gry potrzebny jest specjalny zestaw z żetonami. Goście przez chwilę poczują dreszczyk emocji i poczują jakby byli w kasynie w Las Vegas. 

Krok 4 - Twister

Biała mata z kolorowymi kółeczkami wymaga od uczestników gry niemałej sprawności fizycznej. Dodatkowo, nie unikniesz kontaktu fizycznego z innymi graczami. 

Krok 5 - Gry planszowe

Swoim gościom możesz także zaproponować Monopol czy Scrabble. Wymagające myślenia gry także świetnie sprawdzą się na imprezie dla dorosłych. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jakie gry towarzyskie zaproponować na Sylwestra skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!