Jak jeździć ekonomicznie #5 - bieg x plus 1

Poradnik dodany przez: dr1v3r
13590 0

W tym filmie ciekawe zagadnienie o dość tajemniczym oznaczeniu bieg (x+1). Brzmi ciekawie i mocno matematycznie ale technika bieg (x + 1) to prosta metoda, pozwalająca oszczędzać paliwo w trakcie jazdy. 

Będzie tutaj o czymś takim jak efektywne toczenie się na biegu, co nie ma nic wspólnego z jazdą na luzie jak to się niektórym wydaje. A same techniki tutaj omówione są związane z tematem poprzedniego odcinka w którym było o hamowaniu silnikiem

Dowiecie się także o znaczeniu obrotów i o granicach minimalnych jakich nie warto przekraczać. W końcu myślenie, że im mniejsze obroty tym lepiej jest błędem i tak naprawdę nie wiadomo skąd się wzięło takie przekonanie. Eco driving dokładnie tłumaczy dlaczego kontrolowanie obrotów silnika, zarówno tych wyższych jak i niższych ma znaczenie dla jazdy ekonomicznej.

Oszczędzanie paliwa i kolejna technika, czyli bieg (x + 1)

A każdy kogo ogólnie interesują różne techniki jazdy niech odwiedzi to forum: http://techniki-jazdy.pl/ (https://www.facebook.com/sportowajazda).

Do poradnika Jak jeździć ekonomicznie #5 - bieg x plus 1 przypisano następujące tagi:

szkoła jazdy bieg jałowy hamowanie silnikiem jazda ekonomiczna oszczędzanie paliwa eco driving jazda na luzie jazda na luzie samochodem

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak jeździć ekonomicznie #5 - bieg x plus 1 skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...