Jak się rozciągać - rozciąganie do szpagatu cz.2

Poradnik dodany przez: MiAnna
3770 0

Zrobienie szpagatu wymaga odpowiednich przygotowań - rozciągania. Jednymi z ważniejszych grup mięśni są te z grupy kulszowo-goleniowej. Znajdują się one z tyłu pod udami. Rozciąganietych mięśni jest stosunkowo łatwe (nie wymaga pomocy drugiej osoby) i przyjemne.
Ćwiczenia rozciągające można wykonywać bez żadnych przyrządów, jednak najlepszym pomysłem będzie lekkie podwyższenie. Jednym z najlepszych na rozciągnięcie mięśni kulszowo-goleniowych będzie umieszczenie pięt na podwyższeniu (palce na podłodze) i na wyprostowanych nogach wykonywanie serii skłonów do przodu. Początkowo nie muszą być to skłony do ziemi, nie powinno się przesadzać. W końcu nie chcemy sobie nic naciągnąć. Ćwiczenia wykonujemy w seriach od kilku do kilkunastu powtórzeń. Jeśli nie jesteś w stanie utrzymać prostych nóg w leciutkim rozkroku, to włóż między kolana poduszkę. Nie wolno także przesadzać z ilością serii, lepiej mniej i częściej. Słuchaj swojego ciała - to najważniejsza wskazówka.
Do czego można wykorzystać takie rozciąganieTaniec na rurzerozciąganie do szpagatu, czy jako zwykła forma ćwiczeń dla kobiet. Rozciąganie poprawia stan mięśni i pozwala na wygodniejsze wykonywanie niektórych czynności takich jak schylanie. Jest to jedna z najbardziej potrzebnych form ćwiczeń, jednak tak często jest pomijana. Często niestety można zaobserwować osoby ćwiczące na siłowni, które zupełnie pomijają nie tylko rozgrzewkę, ale także rozciąganie przed lub po treningu.
Ostatnią radą jest: nie spocznij na laurach. Nawet jeśli uda Ci się zrobić szpagat to nie przestawaj się rozciągać, bo efekty nie są wieczne. Mięśnie szybko mogą się kurczyć i będziesz musiała zaczynać od nowa.

Do poradnika Jak się rozciągać - rozciąganie do szpagatu cz.2 przypisano następujące tagi:

taniec rozciąganie ćwiczenia dla kobiet taniec na rurze ćwiczenia rozciągające rozciąganie do szpagatu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak się rozciągać - rozciąganie do szpagatu cz.2 skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...