Jak urządzić wyścig ... na szlifierkach

Poradnik dodany przez: CastoramaPolska
6760 0

Subuj: https://www.youtube.com/user/CastoramaPolska?sub_confirmation=1

Zabawa i rozrywka nie wymagają wielu wymyślnych gadżetów, ale po prostu pomysłu. Jedną z najpopularniejszych zabaw w historii ludzkości są wyścigi. Ścigamy się na czym tylko można wymyślić, m. in. na dziwnych rzeczach, które wbrew wszelkim zasadom fizyki potrafią na chwilę unieść się w powietrze, nie mówiąc już o samochodach, łodziach motorowych czy żaglowych.

Wśród fajnych rzeczy, na których można się ścigać, w powyższym filmie znalazła się szlifierka taśmowa na co dzień używana do zgrubnego szlifowania dużych powierzchni drewnianych. Jak się okazuje, poza tą funkcją, można z niej przygotować całkiem zgrabną fajną rzecz, która posłuży naszej zabawie i rozrywce w gronie przyjaciół.
Aby ścigać się przy użyciu szlifierki taśmowej, musimy na podwórku lub w innym miejscu, w którym mamy akurat sporo wolnej przestrzeni, przygotować tor wyścigowy. W przypadku pokazywanym w powyższym filmie do tego celu posłużyły duże płyty wiórowe, zespolone ze sobą przy pomocy kątowników, tworząc dogodnie długi tor wyścigowy, na którym będziemy mogli mierzyć swój czas przejazdu szlifierką taśmową. Sama szlifierka taśmowa, dla wygodniejszego zasiadania na niej, została obudowana przeciętym na pół plastikowym baniakiem po wodzie mineralnej.
Zasady takiego wyścigu są bardzo proste. Każdy z zawodników startuje dwa razy, a swój przejazd może przyspieszyć przy pomocy balansu, koordynacji ruchowej. Liczy się przede wszystkim czas przejazdu – najkrótszy z nich – wygrywa. Jak pokazuje nasz powyższy film, czas przejazdu po naszym torze zajął w najkrótszym przypadku nieco ponad jedenaście sekund. W rundzie drugiej, z pchnięciem przez przyjaciela – nieco ponad siedem sekund.

Instagram: https://www.instagram.com/castoramapolska/?hl=pl

Do poradnika Jak urządzić wyścig ... na szlifierkach przypisano następujące tagi:

zabawa rozrywka szlifierka taśmowa fajne rzeczy dziwne rzeczy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić wyścig ... na szlifierkach skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...