Jak wykonać drzwi przesuwne #2 - klejenie płycin

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
3182 0

https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/

Wykonanie własnoręcznie takiego projektu jak drzwi przesuwne czy zabudowa szafy okazuje się jak najbardziej możliwe. Ten poradnik przeznaczony jest jednak dla osób, dla których drewnojuż od dawna stanowi materiał przeznaczony do tego typu majsterkowania. Dla amatorów samodzielnie zrobione meble z drewna nadal mogą okazać się trudnym zadaniem, ponieważ niezbędne są do ich wykonania rozmaite narzędzia i maszyny. Drewno w omawianym przypadku może okazać się materiałem dość wymagającym, ponieważ konieczne jest wykonanie dość dużej klejonej powierzchni.

By móc skorzystać z porad dotyczących klejenia płycin drzwi przesuwnych, konieczne jest posiadanie pewnej wiedzy na ten temat. Niezbędny jest również warsztat, aby możliwe było samodzielne wykonanie frezów. Teoretycznie frezy można wykonać za pomocą głowicy uniwersalnej z nożami profilowymi i dwuetapowymi gniazdami. Jednak w tym konkretnym przykładzie lepsza okazuje się specjalna głowica do połączeń klejonych, gdzie frezowane jest jedno gniazdo trapezowe.
Użycie profesjonalnego sprzętu pozwala na precyzyjne ustawienie głębokości frezowania, co jest dość istotne w przypadku tego typu prac. Technika pozwala obecnie na ustawienie maszyny nawet do dziesiątych części milimetra, co pozwala uniknąć niedoskonałości.
Wykonane w materiale frezy pozwolą na odpowiednie rozprowadzenie kleju i sklejenie wszystkich elementów. Takie rozwiązanie może okazać się znacznie lepsze i zazwyczaj tańsze od wykorzystywania litych dużych kawałków drewna, które mogą ulegać odkształceniom na przykład na skutek wilgoci. Technika odpowiedniego łączenia kawałków drewna pozwala uniknąć tego typu pułapek.

Składniki:

  • Wszystkie filmy tutaj: http://mebletwojegopomyslu.pl/category/vlog/

Do poradnika Jak wykonać drzwi przesuwne #2 - klejenie płycin przypisano następujące tagi:

technika drewno meble warsztat drzwi przesuwne zabudowa szafy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać drzwi przesuwne #2 - klejenie płycin skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...