Jak wykonać preshading na modelu

Poradnik dodany przez: FreakShow
25525 0

Klasyczny preshading jest techniką, która wykonujemy za pomocą malowania aerografem. Metoda i technika nakładania farby pozwala na delikatne wyzwolenie cieni w finalnych barwach na modelu. Wstępne malowanie z wykorzystaniem techniki jaką jest preshading daje bardziej realne rezultaty i bardziej profesjonalnie wychodzi w efekcie końcowym nasz model. 

Generalnie preshading to właśnie cieniowanie barw a w modelarstwie to sposób na stworzenie kontrastu oraz na stworzenie bardziej naturalnego i realnego efektu na modelu, który został wstępnie pomalowany techniką preshadingu. W końcu każdy wie i zdaje sobie sprawę z tego, że każda bryła, każdy obiekt i maszyna posiada cienie, różne przebarwienia a kolor nie jest nigdy jednolity. 

Jeżeli chodzi o preshading i o wstępne malowanie to wykorzystujemy tutaj malowanie ciemną farbę (czyli kolory jak ciemny brąz i czerń). Nanosimy ją za pomocą malowania aerografem w takich miejscach jak linie podziału, załamania, kąty czy też na detalach. Następnie zaciemniamy nałożoną farbę np. farbą kamuflażową ale w taki sposób aby nadal preshading był widoczny i przebijał się przez finalną warstwę farby. Nie jest to aż tak trudne, gdyż można tego dokonać operując sprawnie wychyleniem spustu w aerografie. 

Do poradnika Jak wykonać preshading na modelu przypisano następujące tagi:

modelarstwo preshading malowanie aerografem cieniowanie modelu wstępne malowanie cieniowanie barw

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać preshading na modelu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...