Jak wzmocnić ręce i plecy - kettlebell w pole dance

Poradnik dodany przez: MiAnna
4367 0

Kettlebell to rodzaj odważnika, który przydaje się do wykonywania wielu różnych ćwiczeń. Niektóre z nich, wzmacniające mięśnie grzbietu i rąk, mogą być bardzo przydatne dla osób, które trenują pole danceĆwiczenia na ręce i plecy są dla nich bardzo ważne, gdyż ich mięśnie muszą być odpowiednio silne, by dały sobie radę z niektórymi figurami i przejściami. Warto więc wykonywać serie konkretnych ćwiczeń z kettlebell, aby się wzmocnić i aby taniec nie sprawiał nam większych trudności.
Ćwiczenie mięśni grzbietu jest dla poledancerek szczególnie ważne. Mięśni tych raczej nie wykorzystujemy na co dzień, a co za tym idzie, nie są one ćwiczone, co skutkuje ich słabością. Przy tak wymagającym sporcie jak taniec na rurze, siła mięśni grzbietu jest jednak niezwykle istotna. Jeżeli regularnie chodzimy na basen trenować pływanie, jeszcze w jakiś sposób ćwiczymy i wzmacniamy nasze grzbiety. Jeśli jednak tego nie robimy, musimy stosunkowo często wykonywać inne ćwiczenia na plecy i ręce, aby nie dopuścić do osłabienia naszych mięśni. Taki trening może być skuteczny, jeśli na przykład wykorzystamy do niego właśnie kettlebell. Regularne serie ćwiczeń z jego wykorzystaniem pozwolą nam wyrobić sobie i zachować siłę mięśni grzbietu i rąk.
Jeżeli uprawiamy ten niezwykle efektowny, ale i wymagający sport, jakim jest pole dance, nie możemy pomijać rozgrzewki ani odpowiednich treningów przygotowawczych. To między innymi od siły i stopnia rozgrzania naszych mięśni zależy, czy taniec będzie udany i czy nie narazimy się na przykrą i bolesną kontuzję. Nie róbmy nic pochopnie i pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu się do treningu. Ćwiczenia pleców i rąk, do wykonania których wykorzystamy kettlebell, bez wątpienia nam to umożliwią i zapewnią odpowiednią siłę naszych mięśni.

Po więcej odwiedź: www.powerworkout.blog.pl

Do poradnika Jak wzmocnić ręce i plecy - kettlebell w pole dance przypisano następujące tagi:

taniec kettlebell ćwiczenia na plecy ćwiczenia na ręce taniec na rurze pole dance

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wzmocnić ręce i plecy - kettlebell w pole dance skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...