Jak złożyć diamentową kulę kusudama

Poradnik dodany przez: Neverlander
5532 0

Origami urosło do rangi sztuki i coraz więcej osób robi rzeczy z papieru. Jeżeli ma się trochę wolnego czasu i małe zdolności manualne warto przygotować własne origami,
którym można pochwalić się przed znajomymi, czy też rodziną. To także doskonała forma spędzania czasu z najbliższymi i tworzenia razem origami. Warto wykonać kusudama, która wygląda bardzo imponująco, a jak się okazuje nie jest wcale taka trudna wystarczy tylko wykonywać origami krok po kroku. Na samym początku należy przygotować 4 kartki papieru w kształcie kwadratu. Następnie je składamy na pół tworząc prostokąt, następnie romb. Teraz pozostaje nam połączyć wszystkie boki. Tak też czynimy z pozostałymi kartkami. Kolejnym krokiem jest przygotowanie kartek w innym kolorze. Tutaj również rozpoczynamy od ich składania, następnie zwijamy wszystkie końcówki. Jest to trochę mozolna praca, ale efekt będzie zadziwiający. Gdy już wykonaliśmy 8 elementów, należy je połączyć. Na samym początku łączymy ze sobą elementy w kolorze białym, następnie na górny i dolny róg umieszczamy w innym kolorze i origami kusudama jest niemal gotowe. Teraz wystarczy przymocować do niego sznurek, albo ozdobną wstążkę i można wykonane przez nas origami powiesić, gdzie tylko chcemy.
Pasuje zarówno do salonu, jak i pokoju młodzieżowego. To również doskonały pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby, tym cenniejszy, że wykonany przez nas samodzielnie. Origami to doskonała forma rozrywki. Kolejną zaletą jest, że wykonujemy ozdoby, które są wyjątkowe i niepowtarzalne i nie można ich kupić w domu. Warto również zwrócić uwagę na niewielki koszt, który wynosi co najwyżej kilka złotych. 

Do poradnika Jak złożyć diamentową kulę kusudama przypisano następujące tagi:

origami kusudama rzeczy z papieru origami krok po kroku origami kusudama

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak złożyć diamentową kulę kusudama skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...