Jak zrobić kartkę na Boże Narodzenie

Poradnik dodany przez: szeszelnik
2451 0

Wykonanie prostej, ale eleganckiej ozdoby z papieru zajmuje niewiele czasu. Możemy ją przygotować w kilka minut, mając do dyspozycji jedynie kartkę z bloku technicznego, nożyczki, dodatki do dekoracji i klej. Warto też wybrać arkusze specjalne przeznaczone do robótek ręcznych, które posiadają nadrukowane wzory. Dzięki nim kartki bożonarodzeniowe będą wyglądały jeszcze lepiej.
W takiej sytuacji z pewnością zaczniemy rozważać projekty origami, jako że dotyczą one w dużej mierze pracy z papierem oraz modelowaniem go w bardzo kreatywny sposób, nie zawsze z użyciem kleju, taśmy czy nożyczek. Dlatego też powyższy filmik będzie dla nas zdumiewająco skuteczną motywacją – posiada dobrze przygotowany tutorial origami krok po kroku. Pokazane są na nim poszczególne etapy przygotowywania takiej efektownej ozdoby z papieru.
Zaprezentowane powyżej wideo idealnie nadaje się nie tylko do prac ręcznych w domu, ale też jako element zajęć dla dzieci w szkołach w czasie grudniowych lekcji. Możemy z powodzeniem przygotować rozmaite kartki świąteczne, które będą się różniły kolorem, charakterem, życzeniami czy też dodatkami. Jest to origami dla dzieci, stąd też świetnie nadaje się jako rozrywka dla najmłodszych. Może je również pozytywnie nastroić, zrelaksować i pozwolić realizować się twórczo.
Niezależnie od tego, kto będzie przygotowywał takie kartki bożonarodzeniowe, dzięki temu filmikowi będziemy wiedzieli, jak je wykonać bez potrzeby kupowania gotowych wzorów, których pełno w kioskach, na pocztach i w sklepach. Wystarczy jedno popołudnie, aby wykonać origami, które następnie z powodzeniem możemy przesłać w ramach upominku i pamiątki po tegorocznych świętach.

Kanał YT: https://www.youtube.com/channel/UCRkkRpYn6FclM8Ij307FxGw

BLOG: https://www.mishellka.com/

Do poradnika Jak zrobić kartkę na Boże Narodzenie przypisano następujące tagi:

origami ozdoby z papieru origami dla dzieci kartki świąteczne origami krok po kroku kartki bożonarodzeniowe

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kartkę na Boże Narodzenie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...