Jak zrobić kartkę walentynkową - składana z sercem

Poradnik dodany przez: szeszelnik
10442 0

Dobry pomysł na prezent to upominek, który można wykonać samodzielnie. Taka kartka walentynkowa może być nie tylko piękna, ale także przekazywać pozytywne emocje. W jaki sposób można ją zrobić?
Do wykonania prezentu na Walentynki konieczne są takie przedmioty jak: arkusze papieru, ołówek, linijka, nożyczki, klej i wstążka. Akcesoria, z których będzie wykonana kartka walentynkowapowinny być oczywiście w kolorze czerwonym, arkusze powinny być kolorowe dwustronnie.
Podstawowym arkuszem, jaki trzeba przygotować do wykonania kartki metodą diy jest czerwony kawałek papieru o wymiarach 22 x 25cm. Bok o wymiarze 22 cm powinien zostać złożony na odcinki o długościach: 5 - 3- 6 - 3 - 5cm. Uzyskuje się w ten sposób ozdobną harmonijkę.
Od samego brzegu arkusza należy odmierzyć dwa centymetry i narysować przy pomocy ołówka i linijki prostą linię, równoległą do zagięć. To samo należy zrobić z drugiej strony.
Teraz konieczne jest użycie dwóch arkuszy: jednego białego i jednego w jaśniejszym odcieniu czerwieni niż arkusz podstawowy. Obydwa kwadraty powinny mieć wymiary 10 x 10 cm. Arkusz w kolorze białym pomoże uzyskać szablon serca, symbolu, który jest niezbędny w przypadku prezentów na Walentynki do odrysowania na arkuszu kolorowym. W tym celu należy złożyć arkusz, narysować połówkę serca i wyciąć. W ten sposób łatwo uzyskać symetryczny kształt. Teraz należy odrysować go na arkuszu kolorowym. Następnie serce należy przeciąć na symetryczne połowy.
Serce należy przykleić na wierzchu harmonijki, na częściach o szerokości 5 cm. Wcześniejsze linie wyrysowane ołówkiem pozwolą na łatwiejsze odcięcie części. Trzeba pamiętać, aby podczas odcinania nie przeciąć naklejonych połówek serca.
Kartka walentynkowa wykonana techniką zbliżoną do origami jest gotowa. Wystarczy ją złożyć i przewiązać wstążką.

Blog: mishellka.com

YT: https://www.youtube.com/channel/UCRkkRpYn6FclM8Ij307FxGw 

Do poradnika Jak zrobić kartkę walentynkową - składana z sercem przypisano następujące tagi:

origami walentynki diy pomysł na prezent kartka walentynkowa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kartkę walentynkową - składana z sercem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...