Jak zrobić papierową świąteczną gwiazdkę na choinkę

Poradnik dodany przez: fred88
8404 0

Świąteczne dekoracje zapełniają co roku sklepy i stragany na bożonarodzeniowych jarmarkach, jednak nic nie daje większej satysfakcji niż dekoracje świąteczne wykonane samodzielnie lub z pomocą dzieci. Dla nich ten czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest tym bardziej intensywny, im więcej czasu przeznaczymy dla siebie nawzajem w gronie rodzinnym. W końcu to jest najważniejsze w tej świątecznej tradycji.
Klasyczna świąteczna gwiazda tradycyjnie zdobi zazwyczaj czubek choinki w każdym domu. Powyższy film prezentuje, jak wykorzystując technikę origami można samemu wykonać mniejszą, ale nie mniej efektowną gwiazdę z papieru, która ozdobi naszą choinkę. Japońska technika origami, czyli misternego składania papieru może wydawać się początkowo trudna, jednak film pokazujący origami krok po kroku w przystępny sposób pokazuje, jak można wykorzystać do stworzenia świątecznych dekoracji. Z wykonaniem tej gwiazdy powinny poradzić sobie nawet dzieci.
Do wykonania gwiazdy z papieru wykorzystujemy ozdobny papier błyszczący z jednej strony i biały z drugiej, służący dzieciom do wycinanek w szkole. Kartka złożona na pół jest w misterny sposób zginana według pokazanej w filmie techniki, która przypomina nieco tworzenie pamiętnych ze szkoły „piekła-nieba”, kartek których poszczególne części były pomalowane na kolory czerwone i niebieskie. Gwiazda z papieru ostatecznie ma jednak nieco bardziej skomplikowany i misterny kształt i w efektowny sposób może ozdobić każdą choinkę. Ze stworzonych w ten sposób gwiazdek można także stworzyć efektowną girlandę zdobiącą okna lub jako zawieszki do stroika na stole.

Do poradnika Jak zrobić papierową świąteczną gwiazdkę na choinkę przypisano następujące tagi:

origami świąteczne dekoracje dekoracje świąteczne gwiazda z papieru origami krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić papierową świąteczną gwiazdkę na choinkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...