Jak zrobić pieska z papieru - origami

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Origami
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 08.11.2018 / 08:00
  • Odsłony: 761
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

bartoliniMG

Do poradnika jak zrobić pieska z papieru - origami przypisano następujące tagi:

Psy zajmują szczególne miejsce w kulturze japońskiej, stąd też nie brakuje również schematów pokazujących, jak wykonać je za pomocą techniki origami. Dzięki temu filmikowi, jedynie za pomocą kartki papieru będziemy w stanie przygotować piękne ozdoby wykonane techniką krok po kroku. Musimy jednak pamiętać o tym, że w sztuce tej liczy się precyzja i cierpliwość, dlatego też jej praktykowanie jest swoistą medytacją oraz rozwijaniem kreatywności. Idealnie więc nadaje się nie tylko na relaksujące popołudnie po pracy, ale również jako origami dla dzieci, które będą w stanie przygotować własne dekoracje.
Takie różnokolorowe, proste ozdoby z papieru można zawiesić na sznurku jako girlandę czy dekorację na lampie. Można też wręczyć je jako upominek czy nawet prezent. Origami wśród wielu swoich zastosowań pomaga również uczyć twórczego podejścia do problemu, ponieważ pokazuje, że ze zwykłej kartki przy odrobinie wiedzy i pomysłowości, jesteśmy w stanie przygotować dowolne dekoracje, krok po kroku nadając im upragnionego kształtu.
Taki zwykły piesek, jakiego pokazano na powyższym filmiku, to praca trwająca kilkanaście minut, a przy większej wprawie nawet mniej, a efekty są naprawdę zaskakujące. Jeszcze lepiej wygląda, kiedy przygotujemy nasze ozdoby z papieru w różnych kolorach. Będziemy mieli dzięki temu inspirującą dekorację oraz relaksujące hobby, do którego praktykowania niewiele trzeba – jedynie kartki papieru o odpowiedniej gramaturze oraz dobrego filmiku instruktażowego albo graficznego schematu dostępnego w Internecie. Tyle wystarczy, żeby poczuć ducha japońskiej perfekcji i praktykować cierpliwość potrzebą do radzenia sobie z codziennymi problemami.

INSTA: https://www.instagram.com/origami4ik/

YT: https://www.youtube.com/user/origami4ik/

Kategoria: Sztuka i Rzemiosło > Origami

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić pieska z papieru - origami skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków