Jak zrobić ptaka z papieru - techniki origami

Poradnik dodany przez: MaFiloska
8532 0

Zwierzęta są wdzięcznym obiektem artystycznej ekspresji – posiadają bogatą symbolikę, a różnorodność gatunkowa sprawia, że bezgranicznie nas fascynują. Podobnie jest w przypadku origami, która to sztuka stara się jak najwierniej oddać najbardziej każdy charakterystycznych szczegół z anatomii poszczególnych przedstawicieli. Wśród nich znajdzie się: ptak, pies, koń, żuraw czy żaba, a wszystko to za sprawą serii zgięć, modelowania oraz odpowiedniej wiedzy odnośnie kolejności poszczególnych kroków. Dzięki temu takie ozdoby z papieru mogą być wykonywane również przed dzieci na lekcjach plastyczki czy uczestników zajęć kreatywnych, na których relaksuje się i poznaje nowe techniki prac plastycznych. Takie origami dla dzieci to także okazja do poćwiczenia własnej cierpliwości oraz przygotowani prostego projektu krok po kroku, którym w przyszłości możemy się pochwalić przed najbliższymi. Idealnie nadaje się także do podatowania w formie prezentu.
Uniwersalność ozdoby z papieru sprawia, że chętnie sięgamy po ten sposób spędzania wolnego czasu, jednocześnie cieszą się korzyściami, jakie oferuje nam origami: naukę cierpliwości, wytrwałości oraz kreatywności. Twórcze podejście do życia, szczególnie za pomocą metody krok po kroku sprawdza się w rozmaitych codziennych i zawodowych sytuacjach, stąd też warto zapoznać się z pokazaną instrukcją, a samą filozofię zaprezentowaną na filmiku wcielić w życie.
Choć origami dla dzieci wydaje się proste, to jednak dzięki niemu, można nauczyć się metodycznego podchodzenia do problemu, a tym samym do skutecznego jego rozwiązania w najbardziej optymalny ze sposobów.

FB: https://www.facebook.com/LubieTworzyc

Pinterest: https://www.pinterest.com/lubietworzyc/ 

Składniki:

  • kwadratowa kartka rysunkowa (21x21 cm)

Do poradnika Jak zrobić ptaka z papieru - techniki origami przypisano następujące tagi:

origami ptak ozdoby z papieru origami dla dzieci krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić ptaka z papieru - techniki origami skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...