Jak odwołać ślub

Jak odwołać ślub

Nie łatwo jest podjąć tak trudną decyzję, kiedy wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Nie warto kierować się impulsem czy emocjami. Jeżeli już zdecydujesz się na tak odważny krok, przemyśl go kilka razy.

Krok 1

Najgorsza sytuacja nie wynika, kiedy na ten krok decyduję się dwójka partnerów, tylko kiedy decyzję tę podejmie jedno z nich. O wątpliwościach związanych ze ślubem powiedz swojemu partnerowi lub partnerce możliwie jak najwcześniej. Musisz być przygotowany na to, że reakcje twojej drugiej połówki może być gwałtowna, pod wpływem emocji. Musisz zdawać sobie sprawę, że skrzywdzisz drugą osobę, która bardzo to przeżyje i prawdopodobnie dostanie urazu. 

Krok 2

Kolejna sprawa to załatwienie formalności. Musisz spotkać się z osobami, które miałby być odpowiedzialne za udzielenie wam ślubu, czyli z księdzem i urzędnikiem Stanu Cywilnego. W gruncie rzeczy jest to najłatwiejsza część, ponieważ nie musisz się tłumaczyć obcym osobom z podjętej decyzji. 

Krok 3

Teraz kolej na rodzinę, najbliższych, przyjaciół i znajomych. Aby uniknąć sytuacji tłumaczenia się każdemu z osobna z podjętej decyzji, osobiście poinformuj o tym fakcie tylko najbliższą rodzinę. Jeżeli chodzi o dalszych krewnych czy znajomych- wyślij do nich oficjalną informację o odwołaniu ślubu i wesela.

Krok 4

Odwołanie wesela zawsze będzie wiązało się z karami finansowymi. Im bliżej uroczystości, tym koszty pieniężne będą wyższe. Prawdopodobnie decyzja o odwołaniu wesela skończy się kiepsko dla naszego portfela, a to za sprawą odwołania orkiestry, fotografa, kamerzysty, kateringu oraz oczywiście rezygnacji z sali czy restauracji.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak odwołać ślub skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!