Jak rozluźnić ciało i umysł - sekrety tańca na rurze

Poradnik dodany przez: MiAnna
5767 0

Nie da się ukryć, że dzisiaj tempo życia każdej z nas jest wyjątkowo szybkie. Jest to związane z wieloma czynnikami - życiem rodzinnym, pracą zawodową, życiem towarzyskim. W przypadku każdej kobiety jest to spowodowane wygórowanymi oczekiwaniami wobec siebie samej. Konsekwencją takiego tempa życia jest ciągłe zmęczenie, różnego rodzaju frustracje, a także problemy z koncentracją. Jak się pozbyć tych kłopotów? Kluczem do sukcesu może okazać się odpowiednia technika oddychania podczas ćwiczeń. Dowiedz się dlaczego to takie ważne, a następnie poznaj technikę oddychania.

Dlaczego warto uczyć się poprawnego oddychania i jak oddychać podczas ćwiczeń? To rzecz niezbędna podczas uprawiania ciężkich sportów, do jakich bez wątpienia należy zaliczyć pole dance, czyli taniec na rurze. Warto umieć zatrzymać oddech w ciele. Jeśli nie ma się poczucia panowania nad własnym ciałem nie uda się wykonać najtrudniejszych figur, ponieważ sama siła nie wystarczy. Naturalnie rozwój siły jest istotny, jednakże możliwe jest osiągnięcie lepszych niż dotychczas rezultatów ćwicząc przede wszystkich oddech. To możliwe, ponieważ w taki sposób zyskuje się kontrolę nad własnym ciałem, a za tym z kolei idzie uzyskanie większej stabilności co przyda się podczas uprawiania różnych sportów siłowych, nie tylko pole dance.

Już wiesz dlaczego organizm powinien być dotleniony, teraz czas dowiedzieć się jak to zrobić. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by regularnie bywać na świeżym powietrzu. Warto to robić jak najczęściej, niezależnie od pory roku czy pory dnia. Przy oddychaniu podczas ćwiczeń należy położyć się na twardym podłożu. Następnie należy skupić się na tym, by robić głębokie wdechy „w dół”, w taki sposób, aby powstał „balonik” w brzuchu. Kolejnym krokiem jest wykonanie tego samego ćwiczenia z jedną zatkaną dziurką od nosa. W każdym kolejnym ćwiczeniu należy utrudniać sobie wykonanie tego ćwiczenia.

Do poradnika Jak rozluźnić ciało i umysł - sekrety tańca na rurze przypisano następujące tagi:

taniec taniec na rurze pole dance jak oddychać podczas ćwiczeń oddychanie podczas ćwiczeń nauka tańca przez internet

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak rozluźnić ciało i umysł - sekrety tańca na rurze skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...