Jak wykonać drzwi przesuwne #4 - ramiaki poprzeczne

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
4196 0

Projekt - Dębowe drzwi przesuwne do garderoby Cz. 4,

Odcinek 119 - Cz.4 Co z tymi ramiakami? Jak montować banany, klejenie z dwóch krzywych desek, ramiaki poprzeczne / What about these rails? How to assemble bananas, gluing from two curves of boards, transverse stiles

Wszystkie filmy tutaj: http://mebletwojegopomyslu.pl/category/vlog/

Zapraszam do Subskrypcji: https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

Kolejna część przejrzystego i pomocnego tutorialu o tym, jak wykonać drzwi przesuwne, które następnie wykorzystamy do stworzenia naszej garderoby. Jest to niezwykle inspirujący filmik, ponieważ poza pokazaniem kolejnych kroków pracy, takie powstające meble zostają dodatkowo omówione, wskazując jednocześnie słabości i niedopracowania, jakie mogą wystąpić w trakcie pracy. Jest to również zaleta dla osób, które dopiero przymierzają się do takiego projektu, ale ich warsztat już na chwilę obecną jest całkiem nieźle wyposażony.
Zaprezentowana powyżej technika pozwoli nawet osobom z mniejszym doświadczeniem ukończyć własną garderobę, pod warunkiem, że będzie postępować zgodnie z instrukcją i posucha zawartych na wideo wskazówek. Taka zabudowa szafy jest niezwykle ważnym i czasochłonnym elementem całego projektu, dlatego też powinniśmy poświęcić mu należytą uwagę i cierpliwość.
Choć drewno z samej swojej natury jest materiałem niezwykle wdzięcznym we współpracy, dodatkowo nadając wykonanym projektom elegancji i stylu, to należy pamiętać, że drzwi przesuwnemają służyć latami. Ich przygotowanie musi zawierać nie tylko estetyczne walory, ale też jakość i odpowiednie zabezpieczenie materiałów. Solidne wykonanie i dobrze wyposażony warsztat, który pozwala na spełnienie tych wymogów – to absolutna podstawa dla każdego aspirującego majsterkowicza.
Z pewnością pomoże technika małych kroków pokazująca stopniowe postępy. Cała zabudowa szafy będzie wyglądała lepiej, gdy poświęcimy jej odpowiednią ilość czasu niezbędną na szczegółową weryfikacją jakościową i opracowanie dodatkowych elementów w razie potrzeby. 

Do poradnika Jak wykonać drzwi przesuwne #4 - ramiaki poprzeczne przypisano następujące tagi:

technika drewno meble warsztat drzwi przesuwne zabudowa szafy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać drzwi przesuwne #4 - ramiaki poprzeczne skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...