Jak zrobić kartkę na halloween - kartka z potworami

Poradnik dodany przez: szeszelnik
6415 0

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCRkkRpYn6FclM8Ij307FxGw

BLOG: https://www.mishellka.com/ 

Wykonanie nietypowej ozdoby z papieru nie musi być trudne. Kartka z potworami na halloween to przykład origami dla dzieci, któremu to zadaniu podoła każdy. Czego potrzeba, aby zrobić takie origami krok po kroku?
Pierwszy proponowany projekt kartki wymaga przygotowania podstawowego arkusza, który należy złożyć na pół. Następnie konieczne jest przygotowanie arkusza stanowiącego twarz potwora. W tym celu potrzebny jest arkusz nieco mniejszy niż przednia część kartki. Istotne jest także to, by kolor tego arkusza odznaczał się na tle arkusza podstawowego. Ta kartka powinna być przecięta półkoliście. Pozwoli to na uzyskanie paszczy potwora. By zrobić zęby potwora, konieczne jest wycięcie trzech białych trójkątów. Nie muszą być zbyt równe, dlatego nie trzeba ich wymierzać.
Oczy potwora wykonuje się używając czterech par kół o coraz mniejszej średnicy. Jeśli chce się dodać potworowi nieco dramaturgii można zdecydować się na doklejenie połówki koła na jednym z oczu - kolor koła musi pasować do paszczy.
Gadżety tego typu można wykonać także w inny sposób. Ciekawszą wersją jest na przykład zrobienie takiej ozdoby z papieru, która po otworzeniu będzie wyglądała jak otwarta paszcza. W tym celu należy użyć dwóch dość długich arkuszy papieru, które będzie można złożyć na trzy części. Dwie zewnętrzne części origami stanowią wtedy mordę potwora, natomiast wewnętrzna część stanowi paszczę. Na zewnątrz konieczne jest więc wykonanie oczu z dwóch par kół różnej wielkości, natomiast wewnątrz należy przykleić dłuższy czerwony papier oraz zęby wykonane z trójkątnych kawałków papieru.

Do poradnika Jak zrobić kartkę na halloween - kartka z potworami przypisano następujące tagi:

kartka origami gadżety ozdoby z papieru origami dla dzieci origami krok po kroku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kartkę na halloween - kartka z potworami skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...