Jak wzmocnić siłę rąk, dłoni i nadgarstków

Poradnik dodany przez: MiAnna
3081 0

Nadgarstki to niestety jeden z elementów pomijanych podczas rozgrzewki i ćwiczeń, a należy wiedzieć, że szczególnie podczas pole dance to właśnie nadgarstki są bardzo mocno wykorzystywane. Tak samo jest w przypadku innych sportów. To często prowadzi do kontuzji, a wystarczy poświęcić troszeczkę czasu na odpowiednią rozgrzewkę.
Ćwiczenia na nadgarstki są bardzo proste, jednak należy wiedzieć, jak je wykonywać. W przypadku dłuższych treningów pole dance rozgrzewka powinna być stosunkowo krótka: pojedyncze ćwiczenia nie powinny przekraczać 20 sekund. Wykonywać można naprawdę wiele ćwiczeń: krążeń, ruchów prostych, rozciągań. Każde zwiększenie ruchomości stawów jest dobre. Warto jednak pamiętać, że ból przy nadgarstku jest niewskazany przy wykonywaniu ćwiczeń i powinien zwrócić naszą uwagę. Oznacza to albo źle wykonywane ćwiczenie, albo kontuzję.
Jak wzmocnić nadgarstek? To pytanie zadają sobie przede wszystkim osoby uprawiające taniec na rurze. To w tej dyscyplinie jest on bardzo mocno wykorzystywany. Istnieją bardzo dobre ćwiczenia na siłę rąk. Jednym z nich jest przyjęcie pozycji na kolanach, wyprostowane ręce zwinięte w pięść należy położyć na podłodze i na wyprostowanych rękach wykonywać krążenia. Takie ćwiczenie bardzo dobrze wzmacnia nadgarstki. W tej pozycji można wykonywać jeszcze inne ćwiczenia na nadgarstki, na przykład bardzo podobne do powyższego, jednak na otwartych dłoniach. Jest to nie tylko dobre ćwiczenie zwiększające siłę nadgarstka, ale także lekko rozciągające. Dobrym pomysłem jest w tej samej pozycji ułożenie otwartych dłoni (palcami w stronę ciała) i lekkie rozciąganie nadgarstka polegająca na wykonywanie ruchów do przodu i do tyłu. Taniec bez odpowiedniego przygotowania nadgarstków może być kontuzyjny, pamiętaj o tym.

Do poradnika Jak wzmocnić siłę rąk, dłoni i nadgarstków przypisano następujące tagi:

taniec taniec na rurze pole dance ćwiczenia na nadgarstki jak wzmocnić nadgarstek ćwiczenia na siłę rąk

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wzmocnić siłę rąk, dłoni i nadgarstków skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...